Mijają 2 lata odkąd otworzyła się nowa przestrzeń Spatifu. Świętowanie urodzin rozpocznie się koncertem wrocławskiego septetu EABS (Electro Acoustic Beat Sessions). Zespół w przeddzień wydania nowego albumu pożegna symbolicznie koncertem w Spatifie temat KRZYSZTOFA KOMEDY.


Debiutancki krążek pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców, czego najlepszym przykładem jest i ten album. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego.


Od premiery płyty zespół zdążył zagrać blisko 70 koncertów m.in. w legendarnym Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz na festiwalach Spring Break 2019, XJAZZ w Berlinie, Woodstock, Jazz nad Odrą, Tauron Nowa Muzyka Katowice • EABS wystąpił także na krótkiej trasie koncertowej w Chinach (Xiamen, Guangzhou i w Shenzhen) oraz w Wielkiej Brytanii (Londyn [KOKO, Total Refreshment Centre], Manchester, Liverpool). Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii EABS zagrał półgodzinną sesję u samego Gilles’a Petersona.

EABS – pożegnanie z Komedą • II Urodziny Spatifu
Warszawa, Klub SPATiF | 1 lutego 2019, godz. 20:00
Bilety w cenie:
30/40/50 zł
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1136387816532566/