Normani – gwiazda Fifth Harmony nieustannie buduje swoją pozycję za pomocą kolaboracji z uznanymi gwiazdami rynku muzycznego. Wokalistka nagrała już utwory „Slow Down” i „Checklist” z Calvinem Harrisem, „Waves” z 6lack oraz przebojowe „Love Lies” z Khalidem. Do listy dołączył właśnie Sam Smith. Kilka godzin temu, w mediach społecznościowych, 22-latka ogłosiła, że 11 stycznia wraz z brytyjskim piosenkarzem wypuszczą nowy singiel „Dancing With A Stranger”.

Utwór, zapowiadany jako mieszanka soczystego R&B i popu, powstał dzięki przypadkowemu spotkaniu w Los Angeles, gdy Sam i Normani pracowali w sąsiadujących studiach nagrań.

Normani, tak wyraziła się o współpracy z Samem:

Jestem naprawdę błogosławiona mając możliwość tworzenia z jednym z największych wokalistów tej dekady. Mam na myśli muzyków, których często słucham, a Sam Smith od pewnego czasu jest jednym z nich. Nigdy nie sądziłam, że będę mogła nagrać wspólny numer z tym niezwykle uzdolnionym człowiekiem. Jestem bardzo dumna z tego, że mogłam podzielić się tą piosenką z Samem i nie mogę się doczekać, aż reszta świata tego doświadczy – od pierwszej chwili, kiedy usłyszałem nagranie, wiedziałem, jak wyjątkowo wyszedł efekt naszej współpracy. Jestem głęboko zakochana w tym dziele i mam nadzieję, że wszyscy też będziecie. Jestem bardzo wdzięczna, że Sam zaufał mi, że pomogę mu ożywić tę piosenkę. Do moich fanów, dziękuję za całe wasze wsparcie. Kocham was wszystkich!!!

Sam dodał:

Jestem podekscytowany zakończoną pracą nad „Dancing With a Stranger” – utworem, który napisałem w zeszłym roku na potrzeby trasy „The Thrill Of It All”. Ta piosenka jest wyrażeniem wszystkiego co czułem podczas żonglerki moim życiem osobistym i koncertowaniem. Jest to również dla mnie piękny moment, ponieważ jestem ogromnym, wielkim fanem Normani. Jestem podekscytowany, patrząc na rozwój jej talentu. Mam nadzieję, że wszyscy pokochają tę piosenkę tak samo jak ja.

Miejmy nadzieję, że zachwyt samych artystów nad piosenką okaże się uzasadniony.

Do oficjalnej premiery został jeszcze tydzień.