Światowa edycja albumu „Polka” kwintetu Wojtka Mazolewskiego została uznana przez amerykański DownBeat Magazine za jedną z pięciu najlepszych płyt jazzowych wydanych w tym roku.

To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi w historii ukazujacego się od 1932 roku najstarszego i najbardziej prestiżowego magazynu jazzowego na świecie.

O albumie „Polka Worldwide Deluxe Edition” rozpisują się także inne światowe media. Recenzje płyty ukazały sie m.in w angielskim The Wire czy prestiżowy niemieckim JazzThing. Album docenił także legenda radia BBC Radio 6 Music Gilles Peterson poświącają jej jedną ze swoich audycji.

Zespół wraz z liderem Wojtkiem Mazolewskiem współtworzą Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki. 

Światowa edycja Polki zatytułowana „Polka Worldwide Deluxe Edition” ukazała się w sierpniu tego roku nakładem brytyjskiej wytworni Whirlwind Recordings. Polska edycja albumu wydanego w 2014 roku uzyskała w naszym kraju status Platynowej Płyty. 

Specjalna wydanie płyty „Polka Worldwide Deluxe Edition” ukaże się w polskich sklepach w pierwszej połowie stycznia 2019 roku w nakładem Whirlwind Recordings/Agora.