Młyn Jazz Festival na dobre wpisał się na mapę jazzowych festiwali w naszym kraju. Po znakomitych poprzednich edycjach, czas na szczegóły przyszłorocznej.

Młyn Jazz Festival 2019 odbywać się będzie w dniach 4-6 lipca.

Pierwszymi ogłoszonymi artystami są: Matt Dusk oraz Mario Biondi.

Matt Dusk, Kanadyjski muzyk i wokalista jazzowy, urodził się w 1978 roku w Toronto. Na początku swojej drogi muzycznej zajmował się muzyką klasyczną i operą, jednak wraz z biegiem czasu jego preferencje muzyczne uległy zmianie. Pod wpływem takich artystów jak Sarah Vaughan czy Tony Bennett zainteresował się jazzem i jego styl ewaluował.Matt Dusk jest wykształconym muzykiem, edukację podstawową i średnią ukończył w prywatnej szkole muzycznej.

Studiował na wydziale muzycznym Uniwersytetu York, skoncentrował się na muzyce popularnej i jazzie, zdobył dyplom z wyróżnieniem. Zanim zdobył popularność wydał cztery niezależne płyty, które w świecie muzycznym pozostały bez echa. W 2004 roku podpisał swój pierwszy kontakt z wytwórnią Decca Records. Kontrakt zaowocował występami w Golden Nugget Casino w Las Vegas podczas kręcenia reality show dla telewizji FOX. 

Mario Biondi urodził się 28 stycznia 1971 w Katania – włoski wokalista i kompozytor muzyki jazz i soul. Charakteryzuje się głębokim, ciepłym głosem przypominającym głos artystów muzyki soul i blues takich jak Barry White, Isaac Hayes czy Lou Rawls.

Urodził się jako syn popularnego wokalisty, w dzieciństwie śpiewał w różnych małych chórach. Po wielu latach współpracy z różnymi włoskimi i międzynarodowymi artystami. W 2006 roku odniósł wielki sukces wydając w wytwórni Schema Records album „Handful of Soul”.

Bilety na Młyn Jazz Festival 2019 można zakupić tutaj.