Kazka to zespół grający u-pop z elementami elektro-folku. To niezwykle oryginalna i czarująca mieszanka!

Kazka wykonuje swoje utwory w języku ukraińskim. Jak przyznaje zespół:

Nie boimy się być inni, ponieważ wierzymy, że każdy w swojej unikalności jest piękny. Najważniejszym warunkiem jest wiara w siebie oraz pasja i odwaga w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Wiemy, że cuda się zdarzają a marzenia spełniają. Dla nas właśnie Kazka jest na to dowodem.

W skład grupy wchodzą: Sasha czarująca unikalnym głosem, Dima – mistrz folkowych instrumentów i Nikita – multiinstrumentalista. Każdy z nich wnosi składnik decydujący o wyjątkowości zespołu – kobiecość, młodość i mądrość.

Utwór „Cry” – najnowszy singiel grupy – odniósł już wielki sukces!

Ponad 120 mln wyświetleń na YouTube, obecność na światowej liście Top100 na YT. Codziennie przybywa około miliona wyświetleń teledysku! Singiel był 20 tygodni z rzędu #1 w ukraińskich rozgłośniach radiowych. Singiel święci już triumfy także w Rosji, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Łotwie, Bułgarii. Znaczną część wyświetleń teledysku stanowią wyświetlenia z Polski.

Debiutancka trasa koncertowa okazała się ogromnym sukcesem – 15 z koncertów było całkowicie wyprzedanych. W nowym roku zespół rusza na koncertowy podbój Europy, w tym odwiedzi równie Polskę!

8 marca zespół wystąpi w warszawskim klubie Stodoła!