Łódź, Katowice, Wrocław, Poznań, Gdańsk i Warszawa – to w tych miastach w lutym przyszłego roku usłyszymy na żywo materiał z wydanego niedawno albumu „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra”. Pianista i kompozytor jazzowy, Paweł Kaczmarczyk, w trasę ruszy nie tylko ze swoim kwartetem, lecz także ze światowej sławy mistrzem instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu oraz pięcioosobową sekcją dętą.

Płyta „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra” to wielowymiarowe połączenie jazzu, muzyki klasycznej, folku i elektroniki powstałe w wyniku inspiracji „Albumem tatrzańskie” Ignacego Jana Paderewskiego. Jest to już szóste wydawnictwo uznanego pianisty i kompozytora, Pawła Kaczmarczyka, który na koncie ma m.in. nominację do Fryderyka, nagrodę Mateusza Trójki Polskiego Radia czy sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”. 

Album „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra” ukazał się 20 listopada, a premierze towarzyszyło kilka koncertów.

Wszystkie odbyły się przy pełnych salach i gromkich owacjach, a na występ w Krakowie biletów nie było już na tydzień przed startem wydarzenia. Koncerty Kaczmarczyka cieszą ogromnym zainteresowaniem, dlatego też artysta pojawi się w aż sześciu miastach.

Poniżej prezentujemy harmonogram trasy:

W nagraniu płyty wzięło udział aż 21 muzyków i skład koncertowy także będzie imponujący. Na scenie – oprócz Pawła Kaczmarczyka – zobaczymy także plejadę fantastycznych muzyków: jednego z najlepszych kontrabasistów jazzowych, Michała Barańskiego; dwukrotnego zdobywcę tytułu Perkusisty Roku, Tomka Torresa oraz cenionego producenta muzycznego, Wojciecha Długosza, znanego także jako Mr Krime. Koncerty „Tatry” uświetni także wyjątkowy artysta z Nowego Jorku – Mino Cinelu. To mistrz instrumentów perkusyjnych i laureat dwóch nagród Grammy, który współpracował z takimi postaciami, jak Miles Davis, Herbie Hancock, Stevie Wonder czy Sting.

To wciąż jednak nie wszystko, bo u boku wymienionych artystów stanie także Polish Brass Quintet, czyli crème de la crème polskich orkiestr symfonicznych. Jest tu pierwszy trębacz Sinfonietta Cracovia, Jakub Waszczeniuk; solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Ostap Popovych (trąbka); pierwszy waltornista Orkiestry Sinfonia Varsovia, Henryk Kowalewicz; pierwszy puzonista NOSPR – Tomasz Hajda oraz solista Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu – Krzysztof Mucha (tuba).

Bilety na koncerty dostępne są pod TYM linkiem oraz w salonach Empik.

Tylko do końca roku wejściówki dostępne są w promocyjnej cenie 30 zł.

Producentem albumu i koncertów jest Fundacja Idea Sztuki. Partnerami trasy są PKN ORLEN i Vistula. Koproducentem albumu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a płyta została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej na http://tatra.pawelkaczmarczyk.com