Wschodzący gwiazdor r&b oraz soul, songwriter i producent – Stefan James – zaprezentował debiutancką EP-kę „Nights Like”.

„Nights Like” to pierwsze po singlu „Situation” oficjalne wydawnictwo artysty w barwach Republic Records. Na EP-kę, poza wspomnianym wyżej kawałkiem, trafiły jeszcze trzy utwory: „Temptation”, „God Damn” oraz „He’ll Never Know”. James urzeka swoim falsetem i uwodzi muzyką niczym The Weeknd. Jego muzyka to idealna mieszanka soulu i alternatywy, wzbogacona bardzo szczerymi, emocjonalnymi tekstami.

Moja debiutancka EP-ka opowiada o nocach, w których tracimy kontrolę nad sobą, cieszymy się chwilą, a gdy wszystko się skończy – robimy sobie wyrzuty. Piosenki zostały zainspirowane walką z nałogami, poszukiwaniami trucizny, która ma zostać antidotum.

21-letni Stefan James w swoich piosenkach porusza tak trudne tematy jak tragiczna strata brata czy walka z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Muzyka stanowi dla niego formę terapii. Dzięki komponowaniu, James mógł przekuć swoje cierpienie w coś produktywnego i poetyckiego. Artysta głośno przyznaje, że przeszedł przez ciężką depresję i ma nadzieję, że jego piosenki pomogą osobom, które borykają się z podobnymi problemami. – Pamiętajcie, że nie jesteście w tym wszystkim sami – zapewnia wokalista.