Ariana Grande rozbija bank: jej najnowszy teledysk do utworu „thank u, next” pobił rekord YouTube i zbiera rewelacyjne opinie. Artystka odniosła także wielki sukces w Spotify.

Ariana Grande zadbała o to, by teledysk do „thank u, next” był równie wielkim wydarzeniem co premiera samego singla. W klipie artystka odtworzyła sceny z kultowych filmów „Legalna blondynka” oraz „Wredne dziewczyny”. Gościnnie w wideo pojawili się aktorzy z tych produkcji, jak również bliscy znajomi Grande: Troye Sivan czy Liz Gillies. Za reżyserię klipu odpowiada Hannah Lux-Davis.

YouTube podał informację, że teledysk „thank u, next” w ciągu pierwszych 24 godzin obejrzano 55 milionów razy! Grande przebiła tym samym wynik BTS (45,9 mln w pierwszą dobę dla klipu „Idol”).

Klip pobił również rekord YouTube w kategorii premiery teledysku – oglądało ją 829 tysięcy osób, które zostawiły 427 tysiące komentarzy. Ariana Grande nie ma sobie równych także w streamingu. Artystka jest najchętniej słuchaną wokalistką w Spotify w 2018 roku ze średnią liczbą 47 milionów słuchaczy miesięcznie. Prym wśród wokalistów wiedzie Drake.