Nominowana do nagrody Grammy wokalistka Jazzmeia Horn oraz „nadzieja trąbki” – Keyon Harrold pierwszymi gwiazdami przyszłorocznej jubileuszowej edycji festiwalu Jazz nad Odrą. W grudniu ruszy sprzedaż pierwszej puli karnetów.

Strefa Kultury Wrocław właśnie uchyliła rąbka tajemnicy programu 55. edycji Jazzu nad Odrą. W kwietniu 2019 we Wrocławiu pojawią się nazywana jazzowym głosem swojego pokolenia Jazzmeia Horn, amerykańska wokalistka, która w 2015 roku triumfowała na Thelonious Monk International Jazz Vocals Competition.

Jej debiutancki album „Social Call” był nominowany do nagrody Grammy 2017 w kategorii Best Jazz Vocal Album. Drugim ujawnionym właśnie artystą jest Keyon Harrold, amerykański trębacz, którego sam Wynton Marsalis obwołał „przyszłością i nadzieją trąbki”. Równie imponująca co jego umiejętności jest lista artystów, z którymi pracował. JAY-Z, Beyonce, Gregory Porter, 50 Cent czy Mac Miller to tylko niektórzy spośród artystów, z którymi nagrywał Keyon.

Pierwsze ogłoszenie związane jest ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i możliwością zakupu specjalnych biletów.

– Kilka osób sugerowało nam stworzenie możliwości zakupu kulturalnego biletu świątecznego. Uznaliśmy, że karnet na jubileuszową edycję festiwalu będzie świetnym pomysłem na prezent pod choinkę. Pięć dni koncertów światowej klasy artystów jazzowych, to wymarzony podarunek dla każdego amatora muzyki – mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

Szczegóły dotyczące pozostałych koncertów jubileuszowej edycji będą w tym roku podawane stopniowo.

– 55 lat wskazuje na tradycję i wypracowane metody, ale także inspiruje do szukania nowych dróg w kreowaniu wizerunku imprezy. Wzorem naszych młodszych kolegów-festiwali chcielibyśmy podgrzewać emocje kolejnymi ogłoszeniami. A niespodzianek mamy sporo: Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny pojawi się na scenie dwukrotnie, w tym w specjalnym projekcie z pewną amerykańską artystką, jeden z polskich muzyków zagra premierowo swój nowy album, uczcimy też 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy – dodaje Krzysztof Maj.

Karnety Early Birds* w cenie 495 zł (w ilości 50 sztuk) trafią do sprzedaży 6 grudnia o godz. 12:00 (promocja trwa do 28 grudnia do godz. 18:00 lub do wyczerpania puli). Zakup karnetów wyłącznie poprzez stronę www.strefakultury.pl, www.jazznadodra.pl oraz w kasie Impartu (Mazowiecka 17).

* Karnet upoważnia do wejścia na wszystkie koncerty w ramach festiwalu (od 26.04-30.04) i zapewnia komfortowe miejsce siedzące – najlepsze pod względem akustyki miejsca w sali.