Ceniony w Polsce kanadyjski wokalista Matt Dusk, nazywany następcą Franka Sinatry, promuje obecnie w naszym kraju swój najnowszy, wydany 2 listopada album zatytułowany „JetSetJazz”.

W poniedziałek 26 listopada artysta wystąpi w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Zaproszenia na wyjątkowe spotkanie z wokalistą słuchacze mogą zdobyć na antenie Trójki.

Swoim najnowszym albumem artysta zaprasza na pokład „JetSetJazz” przypominając czasy, w których latanie było bardziej niż glamour, a muzyka jazzowa rządziła niepodzielnie. Najnowsza płyta Matta Duska to nostalgiczna podróż do lat 60., kiedy podróżowanie było luksusem, cele – egzotyczne, a muzyka – niezapomniana.

– Zawsze fascynowały mnie czasy, kiedy podróżowanie było na najwyższym poziomie – kiedy każdy bilet był na pierwszą klasę, zawsze było mnóstwo miejsca na nogi, a pasażerowie mieli na sobie najlepsze ubrania. Idea, która przyświeca „JetSetJazz”, to nostalgiczny powrót do lat, kiedy w powietrzu królowały linie lotnicze Pan Am, a na ziemi Frank Sinatra – mówi 40-letni wokalista.

„JetSetJazz” to dziesięć oryginalnych kompozycji nagranych z big bandem i orkiestrą – dokładnie tak, jak robiło się to w latach 60. Są swingujący artyści i jest Matt Dusk – piosenkarz, kompozytor, producent, aranżer i zapalony muzykolog z doskonałym nazwiskiem (dusk – ang. zmierzch) – w sam raz dla osoby, której urok uwalnia się, kiedy zbliża się noc, a publiczność oczekuje na występ…

Pochodzący z Kanady Matt Dusk jest absolwentem St. Michael’s Choir School. Studiował również na Uniwersytecie w Yorku pod okiem jazzowej legendy fortepianu – Oscara Petersona. Uznawany jest za eksperta w dziedzinie interpretacji standardów. Debiutował w 2004 roku płytą „The Way It Is”. W jego dyskografii znajdują się m.in. mająca w Polsce status złotej płyty „Good News” (2008) oraz platynowe „My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook” (2013) i „Just the Two of Us” (2015) – nagrana wspólnie z polską wokalistką Margaret.

Początek koncertu Matta Duska w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w poniedziałek 26 listopada o godz. 19.00.

Występ zostanie zarejestrowany i wyemitowany przez Trójkę w późniejszym terminie.