„Circlesong” (PIEŚNIOKRĄG) to termin wywodzący się z chóralistyki, z którą silnie związany jest lider formacji – Tomasz Chyła. Pieśniokrąg to improwizowany, wielogłosowy utwór muzyczny, oparty na powtarzalnych motywach dźwiękowych.

Tomasz Chyła Quintet tworząc album “Circlesongs” inspirację czerpie z różnych tradycji muzycznych, prezentując muzykę otwartą i organiczną. Melodie powstałe w danej chwili ewoluują, a zmiany zachodzące w tym procesie przypominają podróż. Muzycy po mistrzowsku zmieniają atmosferę każdego utworu i zabierają słuchacza na peryferia wielorakich gatunków, co daje bezpieczną przestrzeń do eksperymentów.

W “Circlesongs” słychać zarówno strumień energii i ekspresję artystów, jak i kontemplacyjną, transową naturę muzyki, która zasila członków zespołu oraz publiczność połączonych pozytywnym doświadczeniem. Nowy album zespołu to próba połączenia pozornie odległych koncepcji muzycznych takich jak muzyka chóralna, jazz, folk czy post-rock w spójną, szlachetną całość.

Płyta nagrana została w taki sposób, aby jak najbardziej zbliżyć się do słuchacza i dać mu intymny kontakt z wrażliwością zespołu. Tak, jakby artyści byli razem ze słuchaczem tu i teraz.

Skład zespołu: Tomasz Chyła – skrzypce // Piotr Chęcki – saksofon // Szymon Burnos – fortepian // Konrad Żołnierek – kontrabas // Sławomir Koryzno – perkusja

Tomasz Chyła Quintet
Kraków, Piec Art Acoustic Jazz Club | 29.11.2018, godz. 21:30
Bilety w cenie 15-20 zł dostępne w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem