Nowy film Barry’ego Jenkinsa „If Beale Street Could Talk” wchodzi do kin 30 listopada. Muzyka do filmu pełna jest muzyki klasycznej i jazzowej, a także zawiera brzmienia eksperymentalne. Skomponował ją Nicholas Britell, który również skomponował muzykę do nagrodzonego Oscarem filmu JenkinsaMoonlight„. Ścieżka dźwiękowa jest już dostępna cyfrowo jak i na winylu za pośrednictwem Lakeshore Records.

„Zawsze fascynują mnie tajemnice tworzenia filmu. Kiedy Barry i ja pracowaliśmy razem, odkryliśmy pewne dźwięki, które głęboko odczuliśmy w tej opowieści. Jestem zaszczycony, że byłem częścią tej produkcji i miałem okazję ponownie pracować z Barrym” – powiedział Britell.

Beale Street Could Talk został zarówno napisany jak i wyreżyserowany przez Jenkinsa. W filmie występują takie gwiazdy jak KiKi Layne, Stephan James, Regina King, Colman Domingo, Teyonah Parris, Brian Tyree HenryMichael Beach. Oparta na powieści Jamesa Baldwina opowieść r ozgrywa się w Harlemie we wczesnych latach 70 i opowiada o Afroamerykance, która próbuje oczyścić imię niesłusznie skazanego męża i udowodnić jego niewinność przed narodzinami ich dziecka.