„Delta” – czwarty album studyjny Mumford & Sons – jest już dostępny w sklepach oraz serwisach cyfrowych.

Za produkcję krążka odpowiada Paul Epworth, a nagrań dokonano w The Church Studios. Mumford & Sons na swoim najnowszym albumie eksperymentują. Nie rezygnują ze swojego zamiłowania do wielkich, stadionowych hymnów, jednak na „Delcie” muzycy zabrali także o kameralne akcenty. Proces pisania piosenek oraz nagrywania trwał dwa lata.

W czwartek, 15 listopada, w kilku miejscach na świecie – również w Warszawie – odbyły się przedpremierowe odsłuchy albumu „Delta” zrealizowane we współpracy z National Geographic. – Kiedy nagrywaliśmy ten album, w studiu w tle leciały filmy przyrodnicze.

Stwierdziliśmy, że naturalnie te piękne, epickie obrazy stanowią dobrą wizualizację naszych kawałków. Postanowiliśmy, że warto nadać temu połączeniu bardziej oficjalny wariant, tak by również fani mogli doświadczyć albumu w ten sam sposób – tłumaczą muzycy Mumford & Sons.

Mroczny i ekscytujący, to najlepszy album w dotychczasowej karierze zespołu – The Telegraph

W dniu premiery nowego albumu, zespól rusza w trasę koncertową, która obejmie 63 występów. W skład Mumford & Sons wchodzą Ben Lovett, Marcus Mumford, Ted Dwane oraz Winston Marshall.

Album można zakupić tutaj.