Zjawiskowa Madison McFerrin zakończyła koncertem w Poznaniu swoją pierwszą mini-trasę koncertową po Polsce. Znakomita wokalistka ze sławnej muzycznej rodziny zagrała 14 listopada w Warszawie (Jasna 1), a dzień później – 15.11 w Poznaniu (Spot).

Mieliśmy okazję być na warszawskim koncercie…

Ten rok może być przełomowy dla pochodzącej z nowojorskiego Brooklynu artystki! Amerykanka doczekała się dużego tekstu w prestiżowym magazynie Pitchfork. W Europie znalazła takich opiniotwórczych fanów jak Gilles Peterson czy Jamie Cullum, którzy regularnie puszczają jej piosenki w swoich radiowych audycjach BBC.

Madison sprawia, że a capella znowu jest cool. Wokalistka idzie śladami swojego legendarnego ojca oraz uzdolnionego brata (ostatnio w składzie R+R Now) i na koncertach, a także na dwóch EPkach: „Finding Foundations Vol. 1 / Vol. 2” udowadnia jak wszechstronnym i niezwykłym instrumentem może być ludzki głos.

Muzyka Madison to jednak nie tylko wspaniałe popisy wokalne, ale też smak, klimat, znakomite kompozycje. Wszystko wskazuje na to, że kariera młodej McFerrin nabiera rozpędu, z czego bardzo się cieszymy, i czekamy na kolejne spotkanie!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z warszawskiego koncertu.

[flickr_set id=”72157697784294600″]