Podczas tegorocznych targów Audio Video Show, w dniach 16-18 listopada, odwiedzający będą mieli szansę na udział w spotkaniach z uznanymi artystami i legendami polskiego dziennikarstwa muzycznego. Gośćmi specjalnymi będą między innymi Anna Maria Jopek i Jean-Michel Jarre! Audio Video Show odbędzie się w trzech lokalizacjach: na PGE Narodowym oraz w hotelach Radisson Blu Sobieski oraz Golden Tulip.

Sensacyjnie zapowiadają się tegoroczne spotkania z muzykami światowej klasy, którzy już piątek osobiście zaprezentują swoje najnowsze albumy. Na PGE Narodowym pojawią się m.in.: Anna Maria Jopek i Jean-Michel Jarre. Sobotę i niedzielę wypełnią spotkania z Darią Zawiałow, Marceliną, zespołami KAMP! i Laboratorium oraz najlepszym polskim producentem, Bartoszem Dziedzicem (twórca przebojowych płyt Brodki, Artura Rojka i Dawida Podsiadło). 

Swoją obecność potwierdzili również znani dziennikarze: Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Marek Sierocki, Piotr Stelmach, Leszek Adamczyk, Paweł Sztompke oraz Wojciech Padjas. Oprócz tego, jak co roku, nie zabraknie muzyki na żywo, tym razem w wykonaniu Marty Pióro oraz Wojtka „Bartozzi” Wojciechowskiego.

Poniżej znajduje się lista dostępnych spotkań, w których będzie można uczestniczyć podczas 22. edycji Audio Video Show.

Piątek, 16 listopada

 • Jean-Michel Jarre: „Equinoxe Infinity” godz. 13:00, PGE Narodowy, Sala TV3

Legendarny pionier muzyki elektronicznej osobiście zaprezentuje swój najnowszy album “Equinoxe Infinity”. Jest to długo oczekiwany sequel do słynnego albumu “Equinoxe” Jean-Michela Jarre’a, który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku. Muzyk podczas rozmowy z Piotrem Metzem między innymi opowie dlaczego płyta zostanie wydana aż z dwiema okładkami. Spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w sali TV3 o godzinie 13:00.

 • Anna Maria Jopek: „Ulotne” godz. 15:00, PGE Narodowy, Sala TV3

Wspólnie z Anną Marią Jopek posłuchamy jej najnowszego albumu „Ulotne” w wersji z płyty winylowej. Jego współtwórcą jest wybitny amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy Branford Marsalis. W trakcie rozmowy z Piotrem Metzem wokalistka opowie o procesie tworzenia nagrań, jak i odpowie na pytania zadawane przez zgromadzonych fanów i dziennikarzy. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15:00 w sali TV3.

 • Sprzęt vs muzyka na żywo godz. 15:00; 17:00; 19:00, PGE Narodowy, Sala 108

Podczas specjalnych, niecodziennych pokazów będzie można porównać brzmienie skrzypiec w rękach Marty Pióro, absolwentki Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, z nagraniem wykonanym w profesjonalnym studio nagraniowym i odtwarzanym na najnowszych kolumnach JBL L100 Classic. Pokazy odbędą się także w sobotę i niedzielę: w sobotę o godzinach 12:00; 14:00; 17:00; 19:00, natomiast w niedzielę o godzinach 12:00; 14:00; 17:00. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Sali 108 PGE Narodowego.

Sobota, 17 listopada

 • Padjas & Stoch – o płytach winylowych, godz. 11:00 PGE Narodowy, Sala 222

Czym różnią się tłoczenia płyt europejskich, amerykańskich i japońskich? O tym dyskutować będą: Wojciech Padjas – dziennikarz RMF Classic, autor programu „Muzyka spod igły” oraz Mieczysław Stoch – gospodarz warszawskiego Art Reco. Jest to najwybitniejszy polski znawca i kolekcjoner płyt winylowych, którego zbiór analogów przekroczył już 35 tysięcy. O aspektach technicznych opowiadał będzie Waldemar Łuczkoś, projektant i współtwórca urządzeń DIVALDI. Spotkanie odbędzie się o 11:00 w PGE Narodowym w Sali 222.

 • Zespół Laboratorium: „Now”, godz. 12:00 Golden Tulip, Sala Dalia

Laboratorium – grupa, która pod koniec lat 70. minionego stulecia była u szczytu swojej sławy, a niektórzy nawet wówczas twierdzili, że jest najpopularniejszym zespołem jazz-rockowym w Europie, teraz powraca na estrady krajowe i zagraniczne. Na Audio Video Show Janusz Grzywacz – filar zespołu, Andrzej Puczyński (produkcja i mastering) oraz Andrzej Karp (miksy) opowiedzą o najnowszym wydawnictwie grupy, zatytułowanym „Now”. Prelekcja będzie miała miejsce o 12:00 w sali Dalia hotelu Golden Tulip.

 • Daria Zawiałow i Piotr Stelmach: „Męskie Granie”; godz. 13:00 PGE Narodowy, Sala TV6

Spotkanie z Darią Zawiałow oraz cenionym dziennikarzem radiowej Trójki – Piotrem Stelmachem, połączone z premierowym odsłuchem albumu „Męskie Granie 2018”. Seria płytowa „Męskie Granie” jest poświęcona kultowej trasie koncertowej, która organizowana jest od 2010 roku w największych polskich miastach. Najnowszy, dwupłytowy album, stanowi artystyczne podsumowanie tegorocznej edycji tej imprezy. Spotkanie z artystką odbędzie się o godzinie 13:00 na PGE Narodowym w sali TV6.

 • Piotr Metz i The Beatles, godz. 13:30 Radisson Blu Sobieski, Sala Wilanów 2

Piotr Metz, legendarny dziennikarz radiowej Trójki zaprezentuje dziewiątą płytę kultowego zespołu The Beatles, potocznie zwaną „Białym Albumem”. Wydawnictwo jest nazywane w ten sposób ze względu na jednolity kolor okładki. „Biały Album” ujrzał światło dzienne niemal dokładnie 50 lat temu i z tej okazji Piotr Metz opowie o jego wyjątkowej reedycji. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13:30 w sali Wilanów 2 hotelu Radisson Blu Sobieski.

 • Leszek Adamczyk i Dire Straits, godz. 15:00, PGE Narodowy, Sala TV3

Leszek Adamczyk – dziennikarz radiowej Trójki, opowie o przełomowych albumach grupy Dire Straits, jak i solowych nagraniach lidera zespołu, Marka Knopflera. Prelekcja rozpocznie się o 15:00 w Sali TV3 na PGE Narodowym. 

 • Marcelina godz. 17:00, PGE Narodowy, Sala Continental

„Koniec wakacji” – długo wyczekiwana płyta Marceliny to wpadające w ucho, melodyjne piosenki wzbogacone elektronicznymi brzmieniami, charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings). Podczas spotkania artystka zaprezentuje swoje najnowsze wydawnictwo i opowie o procesie jego powstawania. Rozmowy z Marceliną będzie można posłuchać o godz. 17 na PGE Narodowym w sali Continental. Spotkanie poprowadzi Ula Kaczyńska – dziennikarka radiowej Czwórki.

 • Wojtek Bartozzi godz. 19:00, Golden Tulip, Sala Dalia

Znakomity basista jazzowy Wojtek „Bartozzi” Wojciechowski wystąpi na żywo w hotelu Golden Tulip w Sali Dalia. Muzyk jest obecny na scenie od 16 roku życia. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Tomasz Stańko, Wojciech Konikiewicz, Włodzimierz Kiniorski, Goya, Sto % Bawełny, Marysia Sadowska, Anita Lipnicka, Gordon Haskell czy Robert Chojnacki.

Niedziela, 18 listopada

 • „Marek i Marek: Niedźwiecki Sierocki” godz. 12:00, PGE Narodowy, Sala Continental

Spotkanie legend polskiego dziennikarstwa muzycznego: Marka Sierockiego oraz Marka Niedźwieckiego. Dziennikarze zaprezentują swoją autorską składankę pt. „Marek i Marek Niedźwiecki Sierocki”. Na dwupłytowym wydawnictwie znajduje się łącznie 36 utworów, będącymi jednocześnie najlepszymi brzmieniami lat 80 i 90-tych. Spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w sali Continental.

 • Bartosz Dziedzic, godz. 13:00, Golden Tulip, Sala Tulip

Producent i kompozytor, który odpowiedzialny jest za sukcesy płyt “Składam się z ciągłych powtórzeń” (Artur Rojek), “Granda” (Brodka) czy “Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło. Podczas spotkania Bartosz opowie o kulisach polskiego rynku wydawniczego, a także wyjaśni tajniki swojej pracy. Konferencja będzie miała miejsce w hotelu Golden Tulip w sali Dalia i rozpocznie się o godzinie 13.

 • Kamp! godz. 14:00, PGE Narodowy, Sala Continental

Kamp! jest jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej elektroniki. Pod koniec września ukazał się trzeci studyjny album grupy – „Dare”. Jest nowoczesny, przebojowy, pełen energii w warstwie muzycznej, a w tekstach koncentrujący się na trosce, tolerancji i wrażliwości na innych. Muzycy zaprezentują wydawnictwo w całości i opowiedzą o procesie jego tworzenia. Zespół Kamp! będzie można spotkać od godziny 14:00 w sali TV6 na PGE Narodowym.

 • Paweł Sztompke godz. 14:00 Radisson Blu Sobieski, sala Galeria 3

Spotkanie z redaktorem Polskiego Radia Pawłem Sztompke – radiowcem, dziennikarzem specjalizującym się w muzyce filmowej. Wciągająca opowieść o muzyce kina, słynne melodie i piosenki, spotkanie pełne filmowych historii i dźwięków. Spotkanie odbędzie się o godzinie 14:00 w hotelu Radisson Blu Sobieski w sali Galeria 3.

Więcej informacji na stronie www.avshow.pl.

Audio Video Show – to największe w Polsce i drugie co do wielkości targi sprzętu audio i video w Europie, gromadzące blisko 200 wystawców i ponad 500 prezentowanych marek. Na targach można zobaczyć wszystkie elementy wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych, jak m.in. zestawy audio, słuchawki, telewizory i projektory. Audio Video Show to jedyne miejsce, gdzie można osobiście posłuchać oraz obiektywnie porównać wiele urządzeń z niemal wszystkich pułapów cenowych. Równolegle z prezentacją sprzętu odbywają się liczne seminaria poświęcone tematyce audio i video oraz koncerty.