Endy Yden czyli Andrzej Strzemżalski to młody kompozytor, autor piosenek, producent i wokalista. To frontman zespołu LOV, z którym wygrał program TV „Nowa Generacja” i wydał w 2009 roku album „Minus Szum”.

Jako wokalista występował na kilku edycjach międzynarodowego festiwalu Eklektik Session.
Solowo zadebiutował pod koniec 2014 roku, kiedy to opublikował na swoim SoundCloudzie kilka utworów. Jeden z nich zatytułowany „Are You A Wizard?” znalazł się na składance „Młoda Polska 2”. W międzyczasie Andrzej sporo koncertował. Zagrał między innymi na Waves Bratislava, Spring Break czy WroSound.

Pociągają go w równym stopniu kompozycje z pogranicza muzyki rockowej i elektronicznej, jak i utwory liryczne i wzniosłe. Obie jego twarze przedstawiają dwa single promujące debiutancki album „GTFO!” czyli „Bounty Hunter” i „Ghost Mantra”.

„GTFO!” ukaże się 9 listopada pod szyldem niezależnego labelu WIDNO Muzyka. To wydawnictwo finansowane dzięki wsparciu fanów i przyjaciół w ramach udanej akcji crowdfundingowej.

Endy Yden sam o swoim albumie pisze tak:

„Ta płyta jest zapisem lęków i uniesień w oczekiwaniu na wielki kataklizm. To głębokie zanurzenie w odmętach nostalgii w obronie przed nadmiernym zobojętnieniem. Doraźna kapsułka na uwierające uczucie niedopasowania. “GTFO!” to patchwork z pozornie różnych od siebie skrawków materiału. W przestrzeni brzmieniowej przenikają się na niej odwołania do schyłkowych Beatlesów, synthowych romantyków z lat 80-tych, zimnego, pulsującego krautu i popowych melodii nagranych z MTV na kasecie VHS w 1992 roku”.

Podczas nagrań albumu swoimi talentami podzielili się muzycy, z którymi Endy Yden występuję na żywo – Wojtek Buliński, Marcin Karel i Kamil Pełka, ale też goście z zupełnie innych kontynentów muzycznych. Za miks materiału jest odpowiedzialny Piotr Pluta (Mikromusic, Pepe & Vincent Present), natomiast masteringiem zajął się Robert Szydło (Mikromusic).