Jeff Goldblum – jeden z najpopularniejszych aktorów w Hollywood, tym razem występuje w roli jazzowego pianisty. Album „The Capitol Studio Sessions”, z udziałem Mildred Snitzer Orchestra i gości takich jak Imelda May czy Hailey Reinhard, jest już dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych.

Jeff Goldblum, aktor znany na całym świecie z ról w takich hitach kinowych jak „Jurassic Park”, „Dzień Niepodległości” i „The Grand Budapest Hotel”, gra na pianinie od dziecka. W ciągu ostatnich lat występował z zespołem jazzowym The Mildred Snitzer Orchestra w klubach w Los Angeles oraz w Café Carlyle w Nowym Jorku.

Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny dorastał i wychowywał się, słuchając jazzu w domu, jego ojciec regularnie słuchał płyt Errolla Garnera. Goldblum pobierał klasyczne lekcje gry na fortepianie od najmłodszych lat, ale szybko przeszedł na jazz. W wieku 15 lat zaczął grać w klubach jazzowych w Pittsburghu.

W 2017 roku Jeff Goldblum towarzyszył innemu znakomitemu muzykowi, Gregory’emu Porterowi, podczas występu dla BBC Show w programie Graham Norton Show BBC. Jego charakterystyczny styl gry i naturalne muzyczne wyczucie zwróciły uwagę szefów wytwórni Decca.

Album można zakupić tutaj.