Piosenkarka i autorka tekstów, pięknie emocjonalna, okrzyknięta jedną z największych obecnie osobistości światowej sceny muzycznej. Wielbicielka bombastycznego pop-rocka, właścicielka dosłownie nadprzyrodzonego głosu zmieniającego się z łatwością z gniewnego krzyku w zwycięskie fanfary. 

Cztery albumy Florence Welch pochodzącej z południowego Londynu są wspaniałym muzycznym przekazem:

„Chcę, żeby moja muzyka brzmiała jak lot w dół z dużej wysokości lub jak bezkresny ocean, który wciąga Cię pod powierzchnię i sprawia, że nie możesz oddychać. Jak to coś, co otacza Cię ze wszystkich stron, co połyka i całkowicie wypełnia. I czujesz, że albo wybuchniesz, albo znikniesz”.

Uwielbia kolorowe i awangardowe stroje w stylu vintage, przez co stała się ulubienicą projektantów mody. Jej wizerunek dopełniają niezwykłe wideoklipy i pewne siebie teksty: zderzenie codziennych wątpliwości, intymności, miłosnej chandry i poczucia szczęścia, jako niezwykle złożonego tematu.

„Lubię wkładać do moich piosenek wiele naprawdę ważnych duchowych pytań. W takich chwilach możemy być razem by świętować, że nie znamy odpowiedzi, ale możemy się zbliżyć, możemy wspólnie skakać w górę i w dół. Kiedy jesteś podekscytowany, czujesz się znacznie lepiej”.

Florence wyszła naprzeciw fanom wydając książkę zatytułowaną „Useless Magic”. Wydawnictwo zawiera szkice jej tekstów, poezję i osobiste wspomnienia  z czasów młodości. Ostatni rozdział, podobnie jak jej ostatni album „High as Hope” opowiada o zaufaniu, jakim obdarzyła fanów i o dzieleniu się swoimi najbardziej intymnymi sekretami, o których teraz śpiewa.

„Myślę, że używałam wielu metafor w moich wcześniejszych tekstach, aby ukryć to, co chciałam powiedzieć. Aby ukryć ból, poczucie winy czy wstyd. Ale kiedy odsuwasz się od rzeczy, których się wstydzisz i kiedy czujesz się bardziej komfortowo, o wiele łatwiej jest być prawdziwym w muzyce. Ponieważ niczego nie ukrywasz”.

Utwory w skali od rockowych uderzeń po liryczne ballady fortepianowe, noszą pieczęć autorki, która od 2007 roku, kiedy powstała grupa Florence + The Machine, jest współautorką większości tekstów i muzyki wspólnie z producentką Isabell Summers. Grupa została już dwukrotnie nagrodzona Brit Awards, zdobyła nominacje do Mercury Prize i Grammy oraz otrzymała wyróżnienia od NME i MTV Video Music Awards. Muzyka Florence and The Machine idealnie wpasowuje się w klimat seriali telewizyjnych, a Tim Burton użył piosenki 'Wish You Were Here” w filmie „Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children”.

Koncerty i bliski kontakt z fanami – Florence zawsze czerpała przyjemność z występów na żywo.

„Lubię być przerażająca na scenie. Moim celem jest straszenie ludzi lub ich uszczęśliwianie. Jest we mnie coś takiego, co ujawnia się dopiero podczas koncertów. Mroczna, zagniewana część mojej osobowości”.

Florence + The Machine wystąpią pierwszego festiwalowego dnia, będzie to pierwszy koncert zespołu w Czechach.