Georgia Anne Muldrow w wytwórni Flying Lotusa! Ulubienica Eryki Badu i Roberta Glaspera z nowym albumem „Overload” dla Brainfeeder!

Słynny raper Mos Def mówi o Muldrow:

„Ona jest niesamowita jak Roberta Flack, Nina Simone czy Ella Fitzgerald(…) Jest jak religia. Nigdy nie słyszałem żeby ktoś tak śpiewał. Jej głos jest szalony i bardzo wyrazisty” . I dodaje: „Jeśli ludzie kochają Amy Winehouse, oszaleją przy Muldrow!”.

Georgia Anne to wyjątkowa postać na amerykańskiej scenie: współpracowała z najważniejszymi postaciami świata czarnej muzyki, takimi jak Erykah Badu, Robert Glasper, Bilal, Madlib czy wspomniany już Mos Def, by wymienić tylko największe nazwiska. Inspiruje także młodsze pokolenie muzyków – do fascynacji jej muzyką przyznają się choćby Dev Hynes aka Boood Orange czy Oddisee.

Wychowana w Los Angeles w rodzinie jazzowych muzyków (ojciec grał w zespole saksofonisty Eddiego Harrisa), dorastając godziła fascynację muzyką Johna Coltrane’a i miłość do hiphopu – Gang Starr czy A Tribe Called Quest. Muldrow nagrywa od ponad dekady, jednak „Overload”, najnowszy album artystki, to jej pierwsze wydawnictwo opublikowane w ramach prowadzonej przez Flying Lotusa wytwórni Brainfeeder. Z szefem oficyny zapoznała ją ciotka FlyLo – niejaka Alice Coltrane, z którą Georgia zaprzyjaźniła się uczęszczając na hinduistyczne rytuały w jednym z kalifornijskich aszramów.

„Overload” to niezwykle ożywcza, uduchowiona fuzja nowoczesnego r&b, hip hopu, jazzu. Znakomite piosenki, niesamowity głos Muldrow i świetny, głęboki groove, sprawiają że mamy do czynienia z dziełem dojrzałym i wielowymiarowym. Za produkcję albumu odpowiadają wspólnie: Flying Lotus, Aloe Blacc i Dudley Perkins . „Overload” to kolejny klasyk w barwach Brainfeeder: po wyśmienitym debiucie Kamasiego Washingtona czy „Drunk” Thundercata.

Płyta jest już dostępna w wersji cyfrowej zaś do polskich sklepów stacjonarnych trafi 9 listopada.