Już 2 listopada na sklepowych półkach pojawi się nowy dokument poświęcony Amy Winehouse. Na „Back To Black. Documentary” pojawi się nagranie niepublikowanego do tej pory prywatnego koncertu artystki z 2008 roku.

Koncert, zatytułowany „An Intimate Evening in London”, odbył się w studiu Riverside w Londynie 10 lutego 2008 roku. To właśnie wtedy Winehouse zdobyła pięć nagród Grammy i przeszła do historii muzyki jako zdobywczyni pięciu nagród Grammy tego samego wieczoru.
Wcześniej dokonały tego Lauryn Hill, Norah Jones, Alicia Keys czy Beyoncé.

W 2008 roku Winehouse była w trakcie leczenia uzależnienia i nie dostała wizy do Stanów Zjednoczonych, by mogła wziąć udział w ceremonii rozdania nagród. W związku z tym artystka postanowiła zorganizować koncert dla swojej rodziny, przyjaciół oraz wytwórni Island Records. Winehouse przyjęła nagrody w Londynie, a jej podziękowania były transmitowane na żywo podczas gali.

Dokument „Back To Black. Documentary” opowiada o nagrywaniu drugiego i zarazem ostatniego albumu wokalistki, i zawiera m.in. niepublikowane wcześniej nagrania oraz wywiady z producentami, Markiem Ronsonem oraz Salaamem Remi.

Dokument można zamówić, m.in. tutaj.