Black Eyed Peas wydali siódmy w dorobku album studyjny. „Masters of the Sun Vol. 1” jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Wyprodukowany w całości przez willi.am krążek to pierwsze od ośmiu lat premierowe wydawnictwo grupy.

Na płycie nie zabrakło wybitnych gości – na płycie pojawiają się m.in. Nas, Phife Dawg, Ali Shaheed Muhammad z A Tribe Called Quest, gwiazda K-popu CL, Slick Rick, Nicole Scherzinger i Posdunos z De La Soul. Premierze albumu towarzyszy także nowy klip do piosenki „Dopeness” feat. CL.

„Masters of the Sun Vol. 1” to masterclass hip-hopu. Na płycie nie brakuje trudnych tematów. Black Eyed Peas śpiewają o dostępie do broni, rasizmie, problemie imigracji, sytuacji w więzieniach oraz brutalności policji.

„Masters of the Sun Vol. 1” było promowane przez mocno polityczne klipy do piosenek „Big Love”, „Get It”, „Ring the Alarm pt. 1, pt. 2, pt. 3” oraz „Constant”. Black Eyed Peas wzywają do działania. Przez ostatnie dwa lata, członkowie grupy bardzo mocno zaangażowali się w różne przedsięwzięcia, m.in. akcje Black Allience for Just Immigration, #SchoolsNotPrisons, The Gathering for Justice, United We Dream, Revolve Impact oraz March for Our Lives i Families Belong Together.

will.i.am, apl.de.ap oraz Taboo jako Black Eyed Peas sprzedali łącznie ponad 30 mln płyt na całym świecie. Grupa wygrała 7 nagród Grammy. W rozmowie na temat nowego albumu z magazynem „Complex”, will.i.am powiedział:

– Nowy album opowiada o filantropijnej stronie człowieczeństwa. To więcej niż przesłanie – to współrzędne GPS, jak dotrzeć do odpowiedniego miejsca. Otrzymujemy bardzo wiele przekazów, jak powinno się żyć, ale mam wrażenie, że ludzie wciąż potrzebują wskazania kierunku. Jak się dostać tam, gdzie powinniśmy? Jak odróżnić dobre i złe rady? My prześlemy właściwe koordynaty.

Album możecie zakupić tutaj.