Dwa lata po wydaniu świetnie przyjętej debiutanckiej płyty „For All We Know”, NAO powraca z nowym albumem „Saturn”!

Wychowanej we wschodnim Londynie Nao śpiewa na „Saturnie” o dojrzewaniu, zmianach, docenianiu dorosłości i dostrzeżeniu naiwności, która jest nierozłączną cechą młodości. To celebracja nowych możliwości oraz szansa do refleksji.

„Moi przyjaciele opowiadali mi o koncepcji powracającego Saturna. To teoria, według której Saturnowi zajmuje 29 lat, by wykonać jeden pełny obieg orbitalny, a jest to planeta szczęścia i pomyślności. A więc gdy masz mniej więcej 29 lat, między 27 a 32. rokiem życia, coś wielkiego się wydarza. Nagle budzisz się i zastanawiasz się na przykład, co robisz w związku, w którym jesteś odkąd masz 20 lat, albo czy obecna praca daje ci satysfakcję. Chcesz przemyśleć wszystko na nowo, łącznie z rzeczami, których nauczyli cię rodzice lub ideami, w które wierzysz. To tak jakby zrzucić starą skórę, i to potrafi być bolesne”.

Na „Saturnie” Nao jest odważna, chętna do eksperymentów i popychania rzeczy do przodu. To album złożony i wewnętrznie skomplikowany, ale naładowany optymizmem, dzięki czemu jest dziełem prawdziwie ponadczasowym.

To płyta o ponownym narodzeniu oraz szukaniu swojej duszy.

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.