15 grudnia w poznańskiej Tamie odbędzie się wyjątkowy koncert. Siły połączy jedna z najzdolniejszych polskich wokalistek i szesnastoosobowy skład jazzowej orkiestry. Specjalnie na ten wieczór piosenki nominowanej w tym roku do nagrody Fryderyka Rosalie., zyskają nowe oblicza, dzięki aranżacjom poznańskich muzyków!

Pomimo swojej niedługiej działalności Poznań Jazz Philharmonic Orchestra zdążyła zaznaczyć się na kulturalnej mapie Poznania. W jej skład wchodzą najbardziej utalentowani muzycy młodego pokolenia, którzy pojawiali się już na najważniejszych lokalnych festiwalach (Made in Chicago, Era Jazzu), współpracując w ich trakcie z wybitnymi artystami jak Jean Luc Ponty czy Caroline Davis. Jesienią zagrają wspólnie z folkową formacją Dagadana, a zwieńczeniem sezonu będzie koncert w Tamie z najjaśniej świecącą aktualnie polską wokalistką R&B – Rosalie..

Twórczość Rosalie. to efekt własnych muzycznych poszukiwań w odpowiedzi na coraz szerzej eksplorowane trendy we współczesnej muzyce r&b, czerpiącej z klasycznego hip-hopu i nowej elektroniki. 19 stycznia 2018 ukazał się jej pierwszy album długogrający. Na “Flashback” znajdziemy czołówkę producentów polskiej sceny niezależnej. To właśnie współpraca z nimi i wspólny czas spędzony w studio z Envee’m, pozwoliła Rosalie. stworzyć spójny, emocjonalny album, który spotkał się z wyjątkowo dobrym przyjęciem wśród słuchaczy i dziennikarzy. Efektem jest zwycięstwo w plebiscycie Sanki2018 (polskim odpowiedniku BBC Sound Of), nominacja do nagrody Fryderyka w kategorii „Debiut Roku”, a także liczne występy na festiwalach takich jak Open’er, Audioriver, Męskie Granie czy Soundrive.

ROSALIE PLAKAT

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

Rosalie. & Poznań Jazz Philharmonic Orchestra
Poznań, Klub Tama | 15.12.2018
, godz. 20:00

Informacja o biletach wkrótce!