Laureatka nagrody Grammy – Macy Gray, wydała swój 10. album studyjny, „Ruby”. Na 12-ścieżkowej płycie artystka porusza tematy związane głównie z miłością i polityką. Pod przykrywką pogodnych i radosnych piosenek, znajdą się też takie, które są nie tylko opowieścią o kobiecych problemach, ale i frustracją, chociażby Ameryką Donalda Trumpa.

Na „RubyMacy współpracuje z luminarzami świata muzyki, wśród których odnajdziemy nazwiska gitarzysty Gary’ego Clarka, Jr. i producentów: Johana Carlssona (Ariana Grande, Maroon 5), Tommy’ego Browna (Jennifer Lopez, Fifth Harmony), Tommy’ego Parkera (Janet Jackson, Kelly Rowland). Współautorzy tekstów to również same sławy: Meghan Trainor, odpowiedzialna za pierwszego singla „Sugar Daddy”, Bianka „Blush” Atterberry, Tommy Brown i Thomas Lumpkins.

Wygląda na to, że po „flircie” z muzyką jazzową, 51-letnia dziś Macy Gray wraca do swych fanów, którzy pokochali ją dzięki takim przebojom jak: „I Try” czy „Why Didn’t You Call Me”. Wszystko co usłyszymy na „Ruby” było już milion razy, ale i tak jest przyjemnie.

Znakomity umilacz jesiennych wieczorów.