Jamie Cullum to niewątpliwie człowiek wielu talentów. Szerszej publiczności dał się poznać przede wszystkim jako wokalista i kompozytor, ale kilka lat temu mieliśmy okazję przekonać się, że muzykę potrafi nie tylko tworzyć, ale także świetnie o niej opowiadać.

Od przeszło ośmiu lat  z powodzeniem prowadzi bowiem swoją autorską audycję jazzową emitowaną co tydzień przez BBC Radio 2. Jego pasja, profesjonalizm i zaangażowanie w ten projekt były kilkakrotnie doceniane w branży radiowej.

W 2012 program został nagrodzony między innymi podczas New York Festival Radio Awards, a sam Jamie rok później otrzymał nagrodę Jazz.fm dla Najlepszego Prezentera Roku. Podobne wyróżnienie spotkało muzyka również kilka dni temu, kiedy to podczas  brytyjskiej gali Audio and Radio Industry Awards (ARIAS) został uznany za Najlepszego Prezentera Muzycznego.

Odbierając nagrodę, Cullum przyznał, że zdecydowanie nie spodziewał się takiego sukcesu kiedy rozpoczynał swoją karierę w tej roli:

– Na początku traktowałem to przede wszystkim jako przygodę. Jako artysta zawsze czułem silną potrzebę propagowania muzyki i wspierania innych twórców. To zaszczyt móc dzielić się tą pasją na antenie radia.

Szczęśliwemu zwycięzcy serdecznie gratulujemy. Audycji Jamiego możecie posłuchać w każdy wtorek od godziny 21:00 czasu polskiego w Programie Drugim brytyjskiego radia BBC.