Nagrania audio z legendarnego występu Queen na Live Aid po raz pierwszy na oficjalnym wydawnictwie – to jedna z największych atrakcji ścieżki dźwiękowej do „Bohemian Rhapsody”. Zarówno film, jak i album, to celebracja całego dziedzictwa jednego z najpopularniejszych rockowych zespołów wszech czasów.

Polska premiera kinowa zaplanowana jest na 2 listopada 2018, natomiast soundtrack jest już dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych!

Oficjalny soundtrack do „Bohemian Rhapsody” reprezentuje każdy etap twórczości Queen. Poza nagraniami z Live Aid, na krążku znalazły się nowe wersje starych faworytów, koncertowe rarytasy, a także wybór najlepszych nagrań studyjnych. Wśród nich 11 hitów, które zajęły pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie. Pełna lista utworów ze ścieżki dźwiękowej została ogłoszona 5 września 2018, czyli w dniu, w którym Freddie Mercury obchodziłby 72. urodziny.

Światowa premiera filmu „Bohemian Rhapsody” zaplanowana jest na 23 października.

Polscy widzowie będą mogli obejrzeć go w kinach od 2 listopada. W rolę Freddie’ego Mercury’ego wciela się Rami Malek, który zyskał olbrzymią popularność dzięki serialowi „Mr. Robot”. W pozostałych rolach Gwilym Lee jako Brian May, Ben Hardy jako Roger Taylor, Joe Mazzello jako John Deacon oraz Lucy Boynton jako Mary Austin. Muzyką z dzieła można cieszyć się już od piątku, 19 października!

„Bohemian Rhapsody” będzie dopiero drugim pełnym soundtrackiem w dyskografii zespołu – pierwszy to „Flash Gordon”. Album „A Kind of Magic” był bazowany na sześciu utworach z filmu „Highlander” (w tym takie klasyki jak „A Kind of Magic” czy „Who Wants To Live Forever”).

Za produkcję 22 utworów z soundtracku odpowiadają Brian May i Roger Taylor, ze współudziałem wieloletnich współpracowników Queen – Justina Shirley-Smitha, Krisa Fredrikssona oraz Joshua J Macrae. Masteringiem zajęli się Adam Ayan i Bob Ludwig.