LP zapowiada premierę długo wyczekiwanego nowego albumu, „Heart To Mouth”. Wydawnictwo trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 7 grudnia 2018 roku. Wraz z ogłoszeniem szczegółów płyty, artystka zaprezentowała kolejny utwór – „Recovery”.

„Recovery” to drugi po „Girls Go Wild” utwór zapowiadający piąty album studyjny LP, „Heart To Mouth”.

„Heart To Mouth” to, zgodnie z zapowiedzią artystki, najbardziej osobisty album w dotychczasowej karierze.

Jak przyznaje sama LP:

– Kiedy staję przed mikrofonem i zaczynam myśleć o melodiach, czuję bezpośrednie połączenie z mojego serca do strun głosowych. W przeszłości musiało zaistnieć całe miasto pełne ulic, które wymagały mojej uwagi. Teraz czuję, że mam jedną, główną autostradę do komunikowania emocji. Bez względu na to, czy są to bardziej smutne piosenki czy wielkie hymny, wszystkie mają to samo źródło.

Nowa piosenka „Recovery” najlepiej pokazuje, że LP w premierowym materiale postawiła na absolutną szczerość: Nie widzisz? Jestem w trakcie odzyskiwania sił – słyszymy w chwytliwym refrenie. Odzwierciedlenie słów widzimy w teledysku, który przedstawia historię związku na skraju rozstania, jednak którego żar nie może zostać tak łatwo ugaszony. Atmosferę klipu dopełnia niezwykła produkcja Mike’a Del Rio (X Ambassadors, Kylie Minogue, POWERS).

Jak na ironię, napisałam „Recovery” z perspektywy zdradzonej osoby, a chwilę później znalazłam się w tym samym położeniu. To jest cholernie złe uczucie. Nigdy w pełni tego nie zrozumiesz, dopóki nie znajdziesz się po obu stronach. Strasznie źle jest złamać komuś serce, ale jeszcze gorzej, gdy to twoje jest łamane – LP

Pierwszy singiel promujący „Heart To Mouth”, „Girls Go Wild”, obejrzano dotychczas 3 mln razy na YouTube, a w Spotify utwór zgromadził 1,2 streamów. Dziennikarze magazynu „Billboard” zachwycili się piosenką, pisząc: To doskonały soundtrack do roadtripu dwójki osób, których relacja trzyma się resztkami sił. W Baeble Music mogliśmy przeczytać: LP udaje się uchwycić mistyczną, marzycielską aurę w klipie, a przy okazji wyglądać jak prawdziwa twardzielka.

„Recovery” i „Girls Go Wild” reprezentują zaledwie ułamek niesamowitych odcieni „Heart To Mouth”. „House of Fire” urzeka surowością i teatralnością jednocześnie, natomiast „Die For Your Love” to znakomity utwór łączący blues i dance, z plemienną perkusją i zmiatającym z nóg refrenem. Poruszające „Stirring” zapiera dech w piersiach. Pełna lista utworów poniżej.

Od premiery “Lost On You” w 2017, czwartego albumu, LP zagrała na najważniejszych festiwalach muzycznych na świecie, w tym m.in. Coachelli, Osheaga, Outside Lands czy Mad Cool. Tytułowy utwór z płyty zgromadził imponujące 500 mln streamów oraz otrzymał tytuł platyny w Polsce, Rosji, Grecji, Szwajcarii i Francji. Teledyski do „Lost On You”, „Muddy Waters” i „When We’re High” obejrzano łącznie ponad 280 mln razy. Artystka otrzymała za wydawnictwo niezwykle przychylne recenzje w takich miejscach jak „Billboard”, „Paper”, „Out Magazine”, „V Magazine”, „Interview”, „The Guardian”, „Vogue” i wielu innych. Wystąpiła w najważniejszych programach telewizyjnych, w tym u Fallona, Cordena, Conana i Joolsa Hollanda.

LP-H2M-COVER-FINAL__1_

Tracklista: 1. Dreamcatcher // 2. When I’m Over You // 3. One Night In the Sun // 4. Girls Go Wild // 5. Recovery // 6. The Power // 7. Dreamer // 8. House On Fire // 9. Hey Nice To Know Ya // 10. Die For Your Love // 11. Shaken // 12. Special