Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.

Rok 2005, obóz aktorski Machulskich. To tutaj krzyżują się drogi Amara i Mateusza, założycieli Bitaminy. Niedługo potem dołącza do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadają sobie do gustu. Nie przeszkadza im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Tworzą kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś.

Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.

Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołuje on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

Bitamina znowu rozgrzeje serca. Trasa rozpocznie się jesienią!

12 niezapomnianych wieczorów i jedyna okazja by usłyszeć nowe przedpremierowe utwory.

04.10 Wrocław (Akademia) SOLD OUT
05.10 Zabrze (CK Wiatrak) https://going.pl/bitamina-ck-wiatrak
06.10 Kraków (Kwadrat) SOLD OUT
07.10 Bielsko-Biała (Miasto) https://going.pl/bitamina-bielsko-biala
11.10 Szczecin (K4) https://ticketos.pl/event/946
12.10 Koszalin (Muza) https://going.pl/bitamina-koszalin
13.10 Gdańsk (Parlament) https://going.pl/bitamina-gdansk
14.10 Grudziądz (Akcent) https://going.pl/bitamina-klub-akcent
08.11 Racibórz (PKKŚ) https://going.pl/bitamina-koniec-swiata
09.11 Kraków (Kwadrat) https://klubkwadrat.pl/pl/buy/1871466
10.11 Wrocław (Akademia) https://going.pl/bitaminawro
11.11 Poznań (B17) https://going.pl/bitamina-pzn

Na trasie support przed Bitaminą zapewnia AWGS.

Jego rejony to alternatywny hip-hop i elektronika. Czerpie inspiracje bezpośrednio ze scen bitowych zza oceanu, gdzie fascynują go tacy producenci jak Knxwledge, Shigeto, Flying Lotus czy Kaytranada. Zaledwie w przeciągu 3 lat, wydał na swoim bandcampie aż 28 mixtapeów.