Zespół MÓW pochodzi z Katowic. To czwórka kreatywnych artystów, którzy dzięki swoim pasjom i talentom potrafią przenieść słuchaczy w cudowny świat muzyki.

Soulowe brzmienie i dające do myślenia teksty gwarantują odbiorcom niezapomniane chwile refleksji i spojrzenia na rzeczywistość z dystansu.

MÓW’owa muzyka jest pełna emocji, nie tylko tych ciepłych i radosnych ale także zuchwałych i buntowniczych, jest jak życie – niejednostajna i zaskakująca.

Jesienią 2017 własnym nakładem MÓW wydał debiutancką EPkę. W tym roku czas na LP.

Jesienią 2018, a dokładniej 30 września, pod banderą słowackiej wytwórni Hevhetia światło dzienne ujrzała płyta pt. „Historie zebrane”.

CD Mockup_mow

Ubiegłej jesieni zespół zrealizował projekt pt MÓWimy muzyką – jest to cykl 3 etiud dokumentalnych poruszających problemy społeczne. Wszystkie filmy dostępne na naszym kanale YouTube.

Podczas najbliższego koncertu, który odbędzie się w Katowicach, grupa wykona utwory z debiutanckiego albumu.

Zespół MÓW to:

Ania Bratek (voc) – Kobieta śpiewająca i pracująca. Skończyła wokalistykę jazzową na warszawskiej ‚Bednarskiej’. Współzałożyła zespół KidBrown, w którym nadal działa. Udziela się również w projektach Praise Trio oraz chórze gospelowym „Z miłości”. MÓW to jej pomysl, ale bez wsparcia Agi i chłopaków by się nie udało.

Aga Derla (p i voc) – Liderka Aga Derlak Trio. Za swój debiutancki album otrzymala Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Kształciła się u M. Tokaja, Z. Namysłowskiego oraz P. Tomaszewskiego. Jest studentką AM w Katowicach na Wydziale Jazzu. Wraz ze swoim triem została nagrodzona na licznych konkursach jazzowych.

Mateusz Szewczyk (b) – Student AM w Katowicach na wydziale jazzu. Jest członkiem wielu zespołów i projektów, m. in. „Early Birds”, chór gospel „Z Miłości” i wiele innych. Kontrabasista i basówkarz, od ponad 9 lat rozwija się na obu tych instrumentach, czerpiąc inspiracje z wszelkich źródeł muzycznych.

Patryk Zakrzewski (percussion) – Multiperkusjonalista, muzyk sesyjny, absolwent AM w Katowicach na wydziałach klasycznym i jazzowym. Współpracował z wieloma artystami polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej. Akompaniował w programach Idol oraz Taniec z gwiazdami.