“Syd” to czwarty album Moo Latte, producenta i gitarzysty Bitaminy.

Kongo i Afryka środkowa znana mu jedynie z opowieści i muzyki puszczanej przez ojca oraz kultura i wrażliwość skandynawska, którą odkrywał przez ostatnie 6 lat mieszkając w Danii i Islandii stworzyły w głowie muzyka abstrakcyjne obrazy i struktury tych dwóch skrajnie odmiennych światów.

Na “Syd” inspiracja czerpana jest z kontrastu między etnicznymi korzeniami Moo Latte, a jego miejscem zamieszkania czyli Kopenhagą.

www.youtu.be/jcyTeOKCNHI

Wizje skrystalizowane poprzez zamiłowanie do jazzu, hip hopu i organicznego brzmienia połączyły się w koncepcyjny beat tape, którego narracja oddaje głos motywom pochodzącym z różnych zakątków Afryki jak i tych inspirowanych muzyką z Ameryki Południowej.

“Syd” to 16 połączonych ze sobą kompozycji o muzyce południa.

Z ciekawostek, na płycie znajduje się utwór, który ukaże się także na najnowszej płycie Bitaminy, tutaj bez wokali.

Płytę na winylu możecie zamówić tutaj.

moo latte syd

Moo Latte – polski producent afrykańskiego pochodzenia. Klasycznie oraz jazzowo wykształcony instrumentalista i kompozytor.

Aktualnie aktywny na polskiej scenie jako gitarzysta grupy Bitamina jak i współtwórca utworów takich artystów jak Rosalie, Adi Nowak, Steve Nash.

Porusza się między takimi gatunkami jak hip hop, soul, jazz i muzyką etniczną. Swoje brzmienie buduje przez łączenie sampli, instrumentów akustycznych i syntezatorów, które nagrywa w domowym studiu, stawiając na wieloplanowe kompozycje i spójną opowieść każdego z wydanych albumów.