Aga Czyż to wokalistka i kompozytorka z Poznania. Szerszej publiczności Aga dała się poznać w 2013 roku kiedy wzięła udział w programie “The Voice of Poland”. Doszła w nim do półfinału, a swoje umiejętności wokalne i sceniczne szlifowała pod okiem znakomitej wokalistki jazzowej, Marii Sadowskiej. Po programie Aga z jeszcze większym zapałem zajęła się komponowaniem autorskiego materiału, który oficjalnie ukazał się 10 maja 2018 roku.

Debiutancka płyta Agi nosi tytuł “A.” i zawiera 9 utworów utrzymanych w stylistyce smooth jazz/soul i pop. “A.” to 9 historii o samotności, związkach, odpuszczaniu, miłości do kogoś i do siebie samego. Aga jest autorem wszystkich tekstów i współkompozytorem muzyki.

Album nagrany został w przepięknym studio RecPublica w Lubrzy, w 4-osobowym składzie na tzw. setkę. Nad realizacją, mixem i masteringiem płyty czuwał Łukasz Olejarczyk, współodpowiedzialny za brzmienie albumów takich artystów jak m.in. Anita Lipnicka czy Bisquit.

To właśnie materiał z albumu “A.” mogli usłyszeć wszyscy Ci, którzy przybyli do warszawskiego Centrum Zarządzania Światem.

[flickr_set id=”72157701378230244″]