Koncert Energia Polskiej Muzyki Filmowej zakończy tegoroczną edycję MFF Tofifest. Na scenie pojawią się Gaba Kulka, Ten Typ Mes, Justyna Święs i Buslav i pod kierownictwem artystycznym Bartka Staszkiewicza w specjalnie przygotowanych na ten wieczór aranżacjach wykonają interpretacje wiecznie żywych piosenek, w których zakochiwali się polscy filmowcy.

Twórcy ścieżek dźwiękowych nie raz sięgali po przebojowe utwory i wpisywali je w konwencję filmów. Podczas koncertu usłyszymy piosenki „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, która powstała w 1990 roku i była ówczesnym wielkim protest songiem Polaków, a potem znalazła swoje miejsce w filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Chłopcy” zespołu Myslovitz, która rozbrzmiała w obrazie Waldemara Szarka „To my”, czy znaną z filmu „Moja Angelika” Stanisława Kuźnika „Odchodząc” Republiki z ostatniej płyty wydanej za życia związanego z Toruniem lidera Grzegorza Ciechowskiego, kompozytora, który był także autorem znakomitej muzyki do „Wiedźmina” Marka Brodzkiego.

Koncert stanie się również sentymentalną podrożą w czasie. Wiele utworów, które po raz pierwszy usłyszeliśmy tak na srebrnym, jak i na szklanym ekranie stało się ponadczasowymi hitami muzycznymi, bo jak inaczej napisać o piosenkach „Już nie zapomnisz mnie” z filmu „Zapomniana melodia”, „Motylem jestem” z kultowego serialu „Czterdziestolatek” czy ścieżce dźwiękowej filmu Krzysztofa Gradowskiego „Akademia Pana Kleksa”? Finał MMF Tofifest odsłoni na nowo niesłychanie różnorodną muzykę z polskich filmów w wykonaniu zaproszonych do projektu niezwykłych artystów.

Koncert Energia Polskiej Muzyki Filmowej odbędzie się w sobotę, 27 października, o godz. 19.00 w CKK Jordanki.

Bilety dostępne na stronie tofifest.pl.