Dziesiątki tysięcy fanów czeka na występ Eda Sheerana w stolicy Czech, a dla polskich miłośników artysty będzie to najbliższy naszej granicy koncert w ramach przyszłorocznej trasy.

Jego albumy pobiły światowe rekordy sprzedaży, jest czterokrotnym laureatem Grammy i pięciokrotnym zdobywcą BRIT Awards, a niedawno został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. Ed Sheeran, którego koncerty należą do najpopularniejszych wydarzeń live na świecie, wystąpi 7 lipca 2019 roku na praskim lotnisku Letňany. Przypomnijmy – tegoroczne koncerty Sheerana w Warszawie wyprzedały się w kilka chwil, a Stadion Narodowy wypełnił się w sierpniu aż dwukrotnie. Bilety na koncert w Pradze dostępne będą od 27 września za pośrednictwem TicketPortal oraz GoOut. Szczegółowe informacje dotyczące koncertu dostępne są na stronie www.edsheeran.cz. Organizatorem wydarzenia jest Charmenko CZ, natomiast za polską promocję odpowiada Joytown.

Ed Sheeran wystąpi w Pradze w ramach europejskiej trasy „Divide”, która ominie w przyszłym roku Polskę.

Wydarzenie będzie najbliższym polskiej granicy koncertem artysty. Sheeran powróci do Czech po czterech latach od wyprzedanego w rekordowym tempie koncertu na Tipsport Arena w 2015 roku.

„To dla nas wielki zaszczyt, że możemy ponownie gościć Eda Sheerana w Czechach. Byliśmy na jego pierwszym koncercie w Pradze, a od tego czasu z radością obserwujemy dynamiczny rozwój jego kariery” – mówi Lenka Muráriková z Charmenko CZ.

W ubiegłym roku ukazał się trzeci studyjny album artysty zatytułowany „÷” („Divide”). Krążek został nagrodzony Grammy, a jego sprzedaż pobiła światowe rekordy, przekraczając 15,5 miliona egzemplarzy. Od tego czasu zdominował wszystkie światowe listy przebojów. Album „÷” przyniósł hity takie jak „Shape of You” (trzeci najlepiej sprzedający się singiel wszech czasów w Wielkiej Brytanii oraz najczęściej odtwarzany utwór na Spotify), „Castle on Hill”, „Galway Girl”, „Perfect” czy „Happier”, a poprzednie krążki „+” („Plus”, 2011) i „x” („Multiply”, 2014) to przede wszystkim popularne kompozycje takie jak „Photograph”, „Sing”, „Don’t”, „Thinking Out Loud” i słynny „I See Fire”, wykorzystany w ekranizacji „Hobbit: Pustkowie Smauga”.

Informacje dotyczące odsprzedaży biletów

Ed Sheeran i jego team stanowczo sprzeciwiają się wtórnej sprzedaży biletów przez osoby trzecie. Podczas koncertu w Pradze honorowane będą wyłącznie bilety elektroniczne opłacone kartami kredytowymi lub debetowymi, co oznacza, że karta płatnicza kupującego staje się jednocześnie jego biletem. Osoby, które ostatecznie nie będą mogły uczestniczyć w koncercie, będą miały możliwość zmienić dane posiadacza biletu, po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej u sprzedawcy biletu.

Organizatorzy koncertu zapraszają wszystkich zainteresowanych biletami do korzystania z oficjalnych kanałów sprzedaży i zaznaczają, że Viagogo.com nie jest oficjalnym sprzedawcą biletów na koncert. W razie problemów lub wątpliwości z tą lub podobną stroną prosimy o kontakt z FanFair Alliance.