Dziś pojawił się pierwszy singiel zwiastujący płytę Culture Revolution Project ft. Keyon Harrold, Sylwester Ostrowski„When You Are Here” z udziałem Pharoahe Moncha i Pauliny Przybysz.

„Lyric” to fascynująca podróż przez jazz, hip-hop i r&b. Premiera krążka już w piątek!

W utworze usłyszymy wokal Pauliny Przybysz, towarzyszącej amerykańskiemu raperowi. Opowiada o tym, jak poznała swoich współpracowników i w jaki sposób wyglądała praca nad projektem.

„Do utworu “Lyric” zostałam zaproszona przez Keyona i Sylwestra. Dostałam kawałek, na którym nagrany był już Pharaohe Monch i z wypiekami czytałam tego maila, bo pamiętam jak w kółko słuchałam wspólnych piosenek Pharaohe i Eryki Badu “Hold On”, czy jego nagrań z Jill Scott. Z Sylwestrem miałam okazję pracować przy ciekawym koncercie z okazji Festiwalu Nowych Talentów w Szczecinie, a o Keyonie usłyszałam z kolei w 2015 podczas pokazu przedpremierowego pokazu filmu Miles Ahead w Tallinie, gdzie za trąbkę w soundtracku, poza oryginalnymi nagraniami Milesa, odpowiedzialny był właśnie Harrold, będący wtedy nowym objawieniem amerykańskiego jazzu. Sekcja grająca w tym numerze odkrywa temat na kilka innych artykułów, tak więc ogrom talentu zawarty w jednym numerze budził mój respekt. Wysyłałam swoje frazy przez ocean a Keyon swoje do mnie, za co kocham internet i nowe technologie, bo pewnie bez nich do wielu kolaboracji by nie doszło. Wszystkie zarejestrowane tu dźwięki jak i warstwa liryczna, która nadaje mu imię “Lyric”, bardzo mi siedzą i muszę przyznać że ta praca była czystą przyjemnością i nie mogę doczekać się koncertów i żywej interakcji.” – mówi Paulina Przybysz

„Culture Revolution Project” to efekt niezwykłego spotkania Keyona i saksofonisty Sylwestra Ostrowskiego, zderzenie polskiej i amerykańskiej tradycji, wrażliwości i interpretacji muzycznej. Ta płyta udowadnia, że muzyka nie tylko nie uznaje granic artystycznych czy politycznych, ale też je łamie i przekracza.

Keyon Harrold odwiedzi niedługo nasz kraj i razem z innymi artystami występującymi na płycie pojawi się 5 polskich miastach:

  • Warszawie, 2 października, klub Drukarnia
  • Katowicach, 3 października, klub Królestwo
  • Wrocławiu, 4 października, Synagoga pod Bocianem
  • Szczecinie, 6 października, klub Słody
  • Słubice, 7 października, klub Prowincja

Bilety na koncerty można kupić na stronie: biletycjg24.pl