Jedna z najbardziej postępowych i kreatywnych artystek swojego pokolenia, szefowa wytwórni Wondaland, sześciokrotnie nominowana do nagrody Grammy, Janelle Monáe wygłosi publiczny wykład, który będzie transmitowany na żywo na całym świecie.

Start dzisiaj, tj. 14.09.2018 o 20:00 na Facebooku Red Bull Music oraz YouTube Red Bull Music.

Janelle Monáe to wokalistka, autorka tekstów, producentka i aktorka. Od czasu debiutu jej pierwszego krążka „The ArchAndroid” w 2010 roku Janelle Monáe elektryzuje publiczność swoją hybrydową marką łączącą afrofuturystyczny funk, soul i R&B. Niedawno pochodząca z Kansas City szefowa wytwórni Wondaland wystąpiła w dwóch nagrodzonych filmach, „Moonlight” i „Ukryte działania”, a w 2018 roku wypuściła doskonale przyjęte dzieło audiowizualne „Dirty Computer”.

Jako zapalona aktywistka Monáe wykorzystuje science fiction i elementy dźwiękowe pochodzące z różnych stylów i gatunków, aby zgłębiać temat rasy, podziałów klasowych oraz seksualności – czym zasłużyła na miano jednego z najbardziej postępowych kreatywnych głosów swojego pokolenia.

W ramach Red Bull Music Festival Berlin wygłosi publiczny wykład na temat jej życia i kariery. Artystka będzie opowiadać o szerokiej gamie muzycznych inspiracji oraz kreatywnych przedsięwzięć, jednocześnie łącząc się z fanami na całym świecie.