Na początku tego roku ukazała się płyta, która była ogromnym wyzwaniem dla Krzysztofa Zalewskiego. Projekt odważny, być może nawet karkołomny – zmierzenie się z legendą Czesława Niemena – okazał się sukcesem. Album zdobył uznanie nie tylko wśród słuchaczy artysty – docenili go także fani samego Niemena.

Teraz, po miesiącach od premiery tego tytułu, do sprzedaży trafia, oczekiwana przez melomanów, winylowa wersja płyty „Zalewski śpiewa Niemena”.

Już teraz możecie zamówić ten tytuł.

zalewski spiewa niemena vinyl

Zaczęło się w Jarocinie. Organizatorzy kultowego festiwalu postanowili godnie uczcić dwie piękne rocznice – pół wieku od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” i 30 lat od pierwszego występu Czesława Niemena na jarocińskiej imprezie – i zaproponowali Krzysztofowi Zalewskiemu przygotowanie koncertu z repertuarem Mistrza.

Autor „Złota” zgodził się, bo lubi wyzwania, ale zrobił to również po to, by lepiej poznać swojego idola. – Wydawało mi się, że jestem wielbicielem i znawcą Niemena, ale kiedy zacząłem się przygotowywać do koncertu okazało się, że nie znam nawet połowy jego twórczości –Krzysztof przyznaje dzisiaj – Na pewno, duża część jego dorobku pozostaje nieodkryta. Pod koniec życia zachwycił się nowinkami technicznymi, co miało ogromny wpływ na brzmienie. Choć jego utwory były harmonicznie, aranżacyjnie bogate, trudno jest przebrnąć przez nagrania naszpikowane brzmieniami Synclaviera, wówczas uchodzącymi za nowoczesne. Dlatego pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie nagranie tzw. trudnych piosenek w współczesnych aranżacjach. Wyciągnięcie z nich tego, co najważniejsze: tekstów i melodii.

Krzysztof Zalewski jest właśnie w trakcie drugiej trasy koncertowej promującej ten album:

07.09. WARSZAWA Teatr Roma | SOLD OUT // 10.09. WARSZAWA Teatr Roma | SOLD OUT // 23.09. POZNAŃ Sala Ziemi // 24.09. TORUŃ Jordanki // 25.09. GDAŃSK Filharmonia Bałtycka | SOLD OUT // 30.09. SZCZECIN Filharmonia w Szczecinie // 01.10. SZCZECIN Filharmonia w Szczecinie | SOLD OUT // 08.10. ŁÓDŹ Teatr Wielki | SOLD OUT // 09.10. KATOWICE NOSPR | SOLD OUT // 11.10. RZESZÓW Filharmonia Podkarpacka | SOLD OUT // 12.10. LUBLIN Centrum Spotkania Kultur

Szczegóły dotyczące trasy koncertowej znajdziesz tutaj.