Znany brytyjski muzyk gospel jazz i soul, Ken Burton, wystąpi 4 listopada 2018 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Artysta regularnie koncertuje przed brytyjską królową i ministrami. Jest gwiazdą TV BBC, wokalistą i kompozytorem. Prowadzi 5 zespołów w Londynie, w tym jeden na wyłączne potrzeby występów dla brytyjskich mediów. Występował na festiwalu filmowym w Cannes.

Współpracował przy X Factor USA i UK m.in. z Beyoncé, Christiną Aquilerą i Robie Williamsem.

Ken Burton występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata: Royal Albert Hall w Londynie, Sindey Opera House w Australii, Metropolitan Opera House w Nowym Jorku, na Webley Arena i w San Antonio przed 70000 publicznością. Komponuje muzykę do filmów m.in. Stevena Spielberga.

W Polsce występował i prowadził warsztaty gospel m.in. w katowickim NOSPR, a jego trzy chóry były zapraszane na festiwal Sacrum in Musica w Bielsku-Białej, gromadząc za każdym razem komplet publiczności. Więcej o artyście można znaleźć tutaj.

Tym razem Ken Burton wystąpi po raz pierwszy w Warszawie, a wraz z nim chór, złożony z uczestników V Warsztatów Gospel, które poprowadzi 2-4 listopada.

Szykuje się niesamowity koncert, podczas którego zaśpiewa także publiczność!

Bilety na koncert w cenie 30 zł – do nabycia na stronach Polskiego Radia.