Już 29 września dwa wyjątkowe koncerty w ramach inauguracji 60. edycji Jazz Jamboree! Na scenie, która powstanie na Placu Trzech Krzyży w Warszawie wystąpi Leszek Możdżer Trio oraz Peter Cincotti Trio.

Start koncertów o godz. 18:00, wstęp wolny.

www.youtu.be/HNWnYrQ6NEg

Znakomity polski pianista Leszek Możdżer, szwedzki basista i wiolonczelista Lars Danielsson i perkusista z Izraela Zohar Fresco tworzą niezwykłe trio. Ich pierwszy wspólny występ odbył się w lipcu 2004 roku w Warszawie podczas X Międzynarodowego Festiwalu Jazz na Starówce. Przedstawiony wówczas debiutancki repertuar został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków jak i licznie zgromadzoną publiczność.

Pierwszy album tego składu to “The Time”, którego premiera miała miejsce 25 września 2005. W ciągu dwóch miesięcy krążek The Time uzyskał status Podwójnie Platynowej Płyty. Z tej okazji 15 grudnia 2005 Trio zagrało specjalny Platynowy Koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Rok później artyści spotkali się znowu, by nagrać drugi album – “Between Us And The Light”. Tym razem płyta pokryła się Podwójną Platyną zaledwie w dwa tygodnie po premierze premiery (18.11.2006). Trzeci album zatytułowany “Polska” to niejako podsumowanie dotychczasowych działań muzyków. Jest to seria utworów inspirowanych Polską – jej kolorytem, brzmieniem i rytmem.

Publiczność ceni to polsko-szwedzko-izraelskie Trio szczególnie za artystyczną delikatność i wyrafinowanie. Muzycy osiągnęli kompromis pomiędzy nieodzowną w jazzie improwizają a przystępnością, osiągniętą dzięki charakterystycznej dla ich utworów melodyjności.

www.youtu.be/a8RXtoBTWKk

Peter Cincotti urodził się 11 lipca 1983 r. w Nowym Jorku. Amerykański wokalista i pianista jazzowy. Uczył się gry na fortepianie w The Horace Mann School w Riverdale i w Columbia College w Nowym Jorku. 11 kwietnia 2008 r. artysta wystąpił w warszawskiej Sali Kongresowej z koncertem promującym album “East of Angel Town”.