“Love Me / Love Me Not” – to drugi studyjny album Honne, następca znakomitej płyty “Warm On A Cold Night” z 2016 roku.

Album jest dostępny na płycie analogowej i zawiera 12 kompozycji.

HONNE Love Me Love Me Not cover

Honne – czyli frontman Andy i multiinstrumentalista James postanowili prezentować po dwie piosenki z albumu, które oddawać będą te przyjemniejsze aspekty życia (część “Love Me”) oraz te mniej przyjemne (“Love Me Not”).

“Day 1 ◑” i “Sometimes ◐” to pierwsze piosenki, które zostały ujawnione. “Day 1 ◑” to podszyta romantycznym klimatem opowieść o lojalności i miłości od pierwszego wejrzenia. Z kolei “Sometimes ◐” jest piosenką mroczniejszą, poruszającą kwestię tych wszystkich elementów związku, które bierzemy za coś oczywistego. Utwory zestawione ze sobą dają dwa różne spojrzenia na relację między dwojgiem ludzi. Singlowy duet, który promuje album to wyjątkowa muzyczna para: romantyczne “I Got You◐” ft. Nana Rogues i melancholijne “Forget Me Not◐”.

Andy i James utworzyli Honne w 2014 roku. Poznali się podczas studiów na uniwersytecie. Co ciekawe, Andy był pierwszą osobą, jaką na uczelni poznał James, a James był pierwszą znajomością, jaką na uniwersytecie zawarł Andy.

Połączyła ich fascynacja muzyką Radiohead. “Trzy dni później już pisaliśmy piosenki” – wspomina Andy. Obaj pochodzą z zachodniej Anglii, ale od czasu studiów ich domem jest Londyn.

Andy jakiś czas spędził w Kraju Kwitnącej Wiśni, stąd i jego zainteresowanie tamtejszą kulturą. Nazwa wpadła Anglikom do głowy podczas jednej z nocnych projekcji wspaniałego filmu Sofii Coppoli “Między słowami”.

“Honne” po japońsku oznacza “prawdziwe uczucia” i często słowo to jest zestawiane z “tatemae”, oznaczające odmienne zachowania i opinie okazywane publicznie.

Przypominamy, że HONNE już niedługo wystąpią w Polsce. Więcej o tym, tutaj.