Producent, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i wokalista Devonté Hynes powraca z czwartym albumem sygnowanym jako Blood Orange.

“Negro Swan” dostępny jest od dzisiaj, tj. 24 sierpnia nakładem Domino.

Wychowany w Anglii Hynes, zaczął jako nastoletni punk w brytyjskim zespole Test Icicles, wydając następnie dwie orkiestrowo-popowe akustyczne płyty jako Lightspeed Champion. W 2011 roku wydał “Coastal Grooves” – pierwszy z trzech solowych albumów pod pseudonimem Blood Orange.

Jego ostatni album “Freetown Sound” w 2016 roku został uznany przez krytyków, zaś sam Hynes okrzyknięty jednym z najwybitniejszych muzyków swoich czasów, będąc porównywanym do Kendricka Lamara i D’Angelo.

Współpracował z Solange Knowles, Skepta, fka twigs, Carly Rae Jepsen, A$AP Rocky, Charlotte Gainsbourg, Blondie i wieloma innymi artystami.

Niedawno został jednym z czterech artystów zaproszonych do Kennedy Center na występ z Philipem Glassem. Oprócz pracy jako producent, napisał także muzykę do filmu “Palo Alto” w reżyserii Gii Coppoli.

„Mój najnowszy album to eksplozja mojej własnej i wielu innych czarnych depresji” – mówi o płycie “Negro Swan” Hynes. „Rzetelne spojrzenie na zakątki czarnej egzystencji i ciągłe obawy dziwnych, kolorowych ludzi. Sięgam do dzieciństwa i współczesnych traum oraz rzeczy, które robimy, aby przejść przez to wszystko. Podstawowym wątkiem każdego utworu na płycie jest NADZIEJA i światło, które możemy włączyć w sobie, by pomóc innym wyjść z ciemności”.