Kolejna odsłona Dziedzińca Kultury i kolejny powiew świeżości na scenie! Tym razem scenę na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przejmie żywiołowy zespół Bibobit z Poznania.

Przed koncertem, o godz. 19.00 wyświetlimy film „Co mogą martwi jeńcy?” (2010) reż. Anna Ferens

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Bibobit to piorunujące połączenie żywiołowego jazzu z rymami i elektroniką! W eklektycznym stylu grupy słychać echa Jazzmatazz, Roberta Glaspera czy The Roots. Za sprawą koncertowej energii w niezwykły sposób zabierają publikę do swojego świata.

To zespół, który świadomie przekracza granice gatunkowe. Łączy jazzowe harmonie i improwizacje z rapem, „podsmaża” je na elektronicznych tłustych brzmieniach i doprawia muzycznymi skojarzeniami.

Do tej pory wystąpili na wspólnej scenie przed Hipnotic Brass Ensamble, Richardem Bona, Keyonem Harroldem, Cory Henrym, Dirty Loops czy Michałem Urbaniakiem, za każdym razem zdobywając kolejnych słuchaczy. W swoim dorobku mają już występy m.in na Orange Warsaw Festival, Festiwalu Nowe Nurty, Slot Art Festival, Spring Break, Redbull Tour Bus czy Festiwalu Made In Chicago.

Autorami projektu są Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch – duet producencki, który inspiruje i jednoczy jazz, elektronikę oraz hip-hop. Na froncie grupy zobaczyć można śpiewająco – rapującego Daniela Moszczyńskiego – artystę, zawodnika, który celowo nie trzyma się sztywno jednej gatunkowej estetyki.

W singlowym debiucie grupy udział wzięła Urszula Dudziak.

Drugi singiel pt. „Czasami” doceniony został m. in. w Trójka – Program 3 Polskiego Radia i zadebiutował także na Liście Przebojów Trójki. W 2018 roku pojawił się ich debiutancki album „Podróżnik”.