W zaledwie dekadę piosenkarka i autorka tekstów Cécile McLorin Salvant wygrała prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Jazzowy Thelonious Monk 2010 i stała się laureatką wielu nagród Grammy. Jej albumy są eksploracją ogromnego repozytorium doświadczeń i uczuć, które obfitują w popularną piosenkę. Podczas gdy „Women’s School” i „For One To Love” stworzyły jej styl, „Dreams and Daggers” z 2017 roku podkreśliły świeże i nieustraszone podejście do sztuki, które wykracza poza ramy.

Premiera „The Window” zaplanowana jest na 28 września.

Cecile McLorin Salvant The Window

„The Window” to album z duetami, z cenionym przez krytyków pianistą Sullivanem Fortnerem, który odkrywa i poszerza tradycję duetu fortepianowo-wokalnego i jego wyrazistych możliwości. Dzięki zręcznemu akompaniamentowi Fortnera oboje mogą swobodnie improwizować oraz swobodnie grać z czasem, harmonią, melodią i frazowaniem.

Tematycznie album jest medytacyjnym cyklem pieśni o naturze miłości. Temat jest eksplorowany w szerokim repertuarze klejnotów francuskiego kabaretu, wczesnego r’n’b  oraz kompozycji Stevie Wondera, Richarda Rodgersa i Stephena Sondheima – razem z genialnymi, oryginalnymi kompozycjami McLorin.

„The Window” jest również pod wpływem intensywnego studiowania historii amerykańskiej muzyki i jej niesamowitej zdolności do zdobywania skarbów dla swojej publiczności, zrozumienia szczególnej roli muzyka w odnajdywaniu i dzieleniu się emocjami i wiadomościami w muzyce, która przemawia do naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

„Nie interesuje mnie idea trafności” – wyjaśnia McLorin Salvant „Interesuje mnie idea obecności, chcę komunikować się w czasie, bawić się z czasem … Chcę być jak najbliżej środka utworu, kiedy znajdę coś pięknego i wzruszającego, Próbuję zbliżyć się do niego i podzielić się nim z publicznością. „

Album „The Window” promuje singiel „Visions”.