Keyon Harrold kończy pracę nad najnowszym albumem “When You Are Here”. Z okazji jego wydania amerykański muzyk wystąpi jesienią na kilku polskich koncertach.

Keyon Harrold to jeden z najbardziej cenionych amerykańskich trębaczy. Ma na swoim koncie dwie nagrody Grammy. Na liście artystów, z którymi współpracował, są między innymi Jay-Z, Beyonce, Gregory Porter czy Mac Miller. Artysta występował już w Polsce między innymi na Szczecin Jazz Festivalu i Europejskich Targach Muzycznych. Jesienią wróci na kilka klubowych koncertów. Wszystko z okazji wydania nowej płyty.

Najnowsza płyta Keyona Harrolda “When You Are Here” będzie miała premierę pod koniec września nakładem Wydawnictwa Agora.

Jest to wspólny projekt Keyona Harrolda i polskiego saksofonisty Sylwestra Ostrowskiego, który z sukcesem łączy rolę muzyka z animacją kultury. Ostrowski tworzy popularny w jazzowym świecie festiwal Szczecin Jazz.

Muzycy zapowiadają, że na płycie “When You Are Here” nie ograniczają się do jednego gatunku – łączą jazz i hip-hop z nowoczesnym r’n’b. Na albumie znajdzie się kilku gości. Usłyszymy amerykańskiego rapera Pharoahe Moncha, Jermaine Holmesa (znanego ze współpracy z D’Angelo) oraz silną reprezentację polską: Paulinę Przybysz, Abela i Agę Czyż.

Płytę będzie promować singiel “Lyrics”, z gościnnym udziałem Pharoahe Moncha i Pauliny Przybysz, którego premiera już wkrótce.

Tuż po premierze płyty “When You Are Here”, Keyon Harrold wyruszy w trasę koncertową, podczas której wystąpi w pięciu polskich miastach. Na trasie będzie mu towarzyszyć raper Pharoahe Monch oraz współtwórca płyty Sylwester Ostrowski.

Poniżej harmonogram koncertów:

2 października – Warszawa, klub Drukarnia
3 października – Katowice, klub Królestwo
4 października – Wrocław, Synagoga pod Białym Bocianem
6 października – Szczecin, TBA
7 października – Gdańsk, klub Parlament

Bilety w cenie 49 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu) dostępne na: biletycjg24.pl