Brytyjska piosenkarka i autorka tekstów Gabrielle powraca po długoletniej przerwie na muzyczną scenę. Artystka przygotowuje nową płytę, a jej zwiastunem jest niedawno wydany singiel!

48-letnia piosenkarka połączyła siły z nominowanym do nagrody Grammy producentem Steve’em Chrisanthou’em, który był współproducentem m.in. płyty „Put Your Records OnCorinne Bailey Rae.

Kompozycję „Shine” współtworzyli również Paloma Faith, Will Young i Michael Bolton.

Sama artystka o nowej piosence:

„Kiedy Steve po raz pierwszy zagrał mi muzykę do „Show Me”, wiedziałam, że muszę do niej napisać tekst. Podekscytowana i pełna inspiracji, poczułam, że to jestem ja – klasyczna Gabrielle. Kocham to!”.

A klasyczna Gabrielle to muzyka utrzymana w soulowo-balladowej stylistyce. Utwory napisane pod zauważalnym wpływem Motown, zaśpiewane lekko zachrypniętym głosem – cos pomiędzy Rodem Stewardem a Terencem Trentem D’Arby’m. Triumfy popularności święciła w latach 90-tych, a ich ukoronowaniem były liczne nagrody branży muzycznej. Oprócz dwóch BRIT Awards, Gabrielle jest laureatką kilku nagród MOBO oraz American Music Awards, jej piosenka „Out Of Reach” stała się głównym wątkiem muzycznym ścieżki dźwiękowej do filmu „Dziennik Bridget Jones”.

Gabrielle wjeżdża do muzycznego świata niczym bolid Formuły 1 na pełnych obrotach, a 11 lat, które minęły od ostatniej płyty wydają się jakby minęły w mgnieniu oka. W tym czasie zdążyła być mega gwiazdą z bujną grzywką przysłaniającą jedno oko w dużym skórzanym płaszczu i jeszcze większą historią życia. Pomimo wielu nagród i statusu jednej z 50 najbogatszych kobiet w Wielkiej Brytanii, jej życie nie było usłane różami.

U szczytu sławy przeżyła osobistą tragedię, kiedy tuż przed świętami Bożego Narodzenia 1995 roku eks-partner piosenkarki i ojciec jej syna Jordana zamordował swojego ojczyma. Rozpoczął się długi i ciężki proces, który z lubością relacjonowały brytyjskie tabloidy. Tragedia rodzinna wstrząsnęła całym światem Gabrielle, sprawiając, że postanowiła unikać medialnego rozgłosu, stając się jedną z najmniej widocznych gwiazd brytyjskiego show-biznesu.

Czy długa przerwa w karierze artystki, przysłużyła się procesowi pisania dobrych piosenek? Premiera albumu „Under My Skin” przewidziana jest na 17 sierpnia 2018 roku. Zbiega się z 25-leciem utworu „Dreams”, który utorował jej drogę do muzycznej kariery.