Infekująca swoim talentem, enigmatyczna wokalistka i autorka piosenek Gabriella Wilson, znana pod pseudonimem H.E.R. (akronim „Having Everything Revealed”), odpowiada na modlitwy fanów i odkrywa swój muzyczny testament. Ale zanim poznamy cały album, artystka prezentuje preludium, EP-kę, zatytułowaną „I Used to Know Her: The Prelude”.

HER I Used to Know Her The Prelude

6-utworowy zestaw otwiera „Lost Souls”, będący hołdem złożonym Lauryn Hill i piosence „Lost Ones”, będącej inspiracją dla twórczości H.E.R. Pozostałe kompozycje osadzone są we wrażliwości artystki, która odkrywa przed słuchaczem swoje osobiste refleksje na temat miłości i związków, jak choćby w duecie z Brysonem Tillerem w „Could have been”. Z kolei „Feel A Way” i „As I Am” wnoszą do „Preludium” dużo zmysłowych wibracji.

www.youtube.com/watch?v=mJBzu-kH-K4

www.youtube.com/watch?v=zHZVV02osIw

www.youtube.com/watch?v=lQ2UAXR9HYE

Wcześniejsze EP-ki H.E.R.: „H.E.R. Volume 1” i „H.E.R. Volume 2 – The B Sides”, szybko określiły Amerykankę z kalifornijskiego Vallejo, jednym z najbardziej fascynujących nowych głosów współczesnej muzyki.

Tego lata, H.E.R. koncertuje w Ameryce Północnej z Chrisem Brownem, któremu towarzyszy podczas jego trasy „Heartbreak on a Full Moon Tour”.