Zapraszamy na koncert Agi Zaryan, który odbędzie się już dzisiaj, tj. 5 sierpnia 2018 roku w Parafii św. Anny w Wilanowie.

Wydarzenie jest częścią obchodów 74. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Koncert „Umiera Piękno” to unikalny projekt, którego liryczny charakter, utrzymany w poetyce jazzu, pokazuje „ludzką” twarz okresu Powstania Warszawskiego.

Aga Zaryan wybrała wiersze poetów okresu wojennego, do których muzykę skomponował Michał Tokaj. Dziewięć wierszy, w większości lirycznych, odczarowuje podręcznikowy, patetyczny obraz życia podczas wojny oraz Powstania Warszawskiego, pozwalając spojrzeć na ten czas również jako dni miłości, tęsknoty i refleksji. Naznaczonych goryczą, cierpieniem i bohaterstwem.

Na scenie wokalistce towarzyszy trio jazzowe w składzie: Michał Tokaj – fortepian // Sławomir Kurkiewicz – kontrabas // Łukasz Żyta – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Wstęp wolny!

www.youtu.be/RJprGd5-DpQ

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym. Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Artystka podbija serca publiczności, koncertując na całym świecie. Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą Gwiazdą Dobroczynności 2017.