Jeśli da się podzielić hip hop na strefy wpływów, to rok 2017 w USA należał do Kendricka Lamara, a w Wielkiej Brytanii do debiutującego długogrającym albumem Stormzy’ego. Traf chciał, że obaj artyści spotkają się tego samego dnia na scenie Kraków Live Festival!

Stormzy to dziś najważniejszy wykonawca z kręgu muzyki hip hop na Wyspach.

Kilka dni temu skończył 25 lat, a jego osiągniecia w tak młodym wieku są imponujące. Zaczął rapować w wieku 11 lat i raczej nie powielał stereotypu „trudnego dzieciaka”. Wychowany w wierze katolickiej, wzięty pod opiekę przez starsze rodzeństwo uczył się dobrze i jeśli sprawiał kłopoty, to w ramach ogólnie przyjętych reguł właściwych dla czasu dorastania. Muzyka, która zajmuje się już przez ponad połowę swojego życia jest dla niego doświadczeniem duchowym, sposobem na totalne oczyszczenie. A dziś także na zdobywanie międzynarodowej popularności.

Mniej więcej w 2015 roku pseudonim Stormzy zaczął być odmieniany przez wszystkie przypadki – raz, dzięki świetnym freestylom, dwa, za sprawą perfekcyjnego opanowania mediów społecznościowych. Ta mieszanka zbudowała jego pozycję w świecie grime’u i dała wsparcie gwiazd gatunku, m.in. Skepty i Wiley’a. Pierwsze znaczące nagrody i wyróżnienia dla najbardziej obiecującego artysty, miliony wyświetleń na YouTube pod klipami do „Shut Up” czy „Know Me From” stanowiły idealne podprowadzenie pod danie główne – debiutancki album. „Gang Sings & Prayer” ukazał się w lutym 2017. Po tygodniu płyta zadebiutowała na szczycie listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii będąc pierwszym grime’owym albumem w historii, któremu udała się taka sztuka. Rekordowa była tez liczba streamów w pierwszym tygodniu i oczywiście liczba pozytywnych recenzji.

Stormzy rozkochał w sobie publiczność, prasę i innych artystów. Tylko w ubiegłym roku pojawił się we wspólnych nagraniach m.in. z Edem Sheeranem i Linkin Park. Swój sukces przypieczętował kilka miesięcy temu zdobywając dwie nagrody BRIT – jedną dla najlepszego wykonawcy, drugą dla najlepszego albumu. I choć po tak intensywnych trzech latach ma prawo odpocząć, już planuje kolejne wydawnictwa, a my planujemy jego koncert – 17 sierpnia na głównej scenie Kraków Live Festival!

REGULAR TICKETS dostępne w ALTERSKLEPIE oraz w eBilet.

Sprzedaż od 19.02.2018 do 7.08.2018 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

karnet 2-dniowy – 379 PLN
karnet 2-dniowy + pole namiotowe – 439 PLN
bilet jednodniowy – 219 PLN