Parę tygodni temu znakomity brytyjski zespół Rudimental opublikował przygotowany ze słynnym kolektywem Major Lazer utwór “Let Me Live”, który zapowiada się na przebój lata 2018. Do nagrania zespół zaprosił jedną z największych gwiazd młodego pokolenia, Anne-Marie oraz Mr Eazi.

Wiemy już, że utwór zespołu Rudimental – laureatów BRIT Awards – znajdzie się na trzeciej płycie, zatytułowanej “Toast To Our Differences”, której premierę zaplanowano na 7 września 2018 roku. 

Let Me Live” to niesamowite połączenie współczesnego, świeżego, pełnego radości i optymizmu grania z pogranicza popu, hip-hopu i R&B, które reprezentuje Anne-Marie, a także świata muzyki klubowej i elektronicznej charakterystycznego dla Rudimental. Do tego w kawałku możemy usłyszeć kombinację dancehallu, EDM, reggae i electro house’u będącego znakiem rozpoznawczym Major Lazer. Za elementy afro beatu odpowiada natomiast  Mr. Eazi, a dodatkowo w  utworze słyszymy również wokale znakomitych Ladysmith Black Mambazo.

Zdjęcia do teledysku zrealizowano w Londynie i Johannesburgu, a odpowiada za nie Chris Saunders. Klip jest pełen barw, dobrej energii, radości, tańca i śpiewu.