SUPERSAM + 1 to cykl wystąpień mistrzowskich. Zaprezentują się w nich uznani artyści polscy i zagraniczni, skupieni wokół improwizacji, działań autorskich, innowacyjnych i eksperymentalnych.

„SUPER” w tytule oznacza, że program budowany będzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów. „SAM” mówi oczywiście o występie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu. „+ 1” w tytule oznacza, że każdy wieczór uwieńczony jest występem w duecie. W większości przypadków artyści spotykają się na scenie po raz pierwszy.

Fred Frith jest multiinstrumentalistą, kompozytorem i improwizatorem. Już od prawie 50 lat generuje wszelkiego rodzaju hałas, począwszy od ikonicznego rockowego zespołu Henry Cow, założonym z Timem Hodgkinsonem w 1968 roku. Znany także jako kompozytor muzyki do filmu, tańca czy teatru. Dzięki zespołom takim jak Art Bears, Massacre, Skeleton Crew, Keep the Dog, the Fred Frith Guitar Quartet czy Cosa Brava zachował korzenie rockowo folkowye, jednocześnie poszerzając swoje zainteresowania. Jego kompozycje były wykonane przez składy takie jak Szkocka Orkiestra Symfoniczna BBC czy zespoły rockowe.

Macio Moretti, urodzony w 1975 roku, muzyk i grafik albo odwrotnie. Jest jednym z Mitchów, a oprócz tego jest jednym z wielu. Pierwszy koncert zagrał jako szesnastolatek. Było to ponad ćwierć wieku temu, więc sam jest w szoku. Występował na całym świecie. Współtworzy warszawską wytwornię płytową Lado ABC, która ma na swoim koncie prawie 100 płyt z muzyką znad Wisły i nie tylko. Ma duzo planów i mało czasu.worzy warszawską wytwornię płytową Lado ABC, która ma na swoim koncie prawie 100 płyt z muzyką znad Wisły i nie tylko. Ma duzo planów i mało czasu.

SuperSam +1: Fred Frith & Macio Moretti 
Warszawa, DZiK | 28.06.2018, drzwi: 19:30, start: 20:00
Wstęp 40 zł, bilety dostępne w klubie