Pohoda Festival odbędzie się w dniach 5–7 lipca 2018 roku w mieście Trenczyn na Słowacji. Będzie to 22. edycja festiwalu. Jest to największy letni festiwal na Słowacji odbywający się pod gołym niebie na terenie portu lotniczego.

www.youtu.be/S0z1Mo7O6dE

Przez ostatnie kilka lat Pohoda Festival została zauważona na arenie międzynarodowej i zapracowała sobie na opinię jednego z najlepszych słowackich festiwali. Powodem tego jest przede wszystkim niezwykła atmosfera festiwalu. Pohoda Festival oferuje połączenie niejednorodnych stylów sięgających od muzyki klasycznej, przez muzykę eksperymentalną aż po techno. Pohoda to festiwal multidyscyplinarny, stawia nacisk na przedstawienie różnych form sztuki nie tylko muzyki. Spaja ze sobą dziedziny takie jak taniec, teatr, literaturę czy sztuki wizualne.

Festiwal był kilkukrotnie nominowany do International Live Music Conference’s Arthur Awards oraz European Festival Awards gdzie w 2017 roku zdobył główną nagrodę w kategorii Green Operations.

www.youtu.be/TrpMncSZe-I

W tym roku Festiwal gości takich artystów jak:

The Chemical Brothers (GB), Jamie Cullum (GB), St. Vincent (US), GusGus (IS), LP (US), Ziggy Marley (JA), Glass Animals (GB), Danny Brown (US), SOJA (US), Rodriguez (US), Aurora (NO), Little Dragon (SE), Blossoms (GB), Fink (GB), Calexico (US), La Femme (FR). Poza wyżej wymienionymi gwiazdami podczas trwania festiwalu będzie można zobaczyć wielu, zarówno wschodzących jak i uznanych artystów.

W tegorocznej edycji festiwalu z polskich artystów udział potwierdzili Mitch & Mitch, Coals oraz Rebel Babel.